Haos na terenu i na klupi

Ispadanje sve izvesnije: KK Jug

Ispadanje sve izvesnije: KK JugKošarkaši Juga doživeli su poraz na svom parketu od ekipe Dimitrovgrada, rezultatom 81:72. Porazu je kumovala nespremnost domaćih košarkaša i nekoliko sumnjivih odluka sudijskog para Stepanović-Radovanović iz Niša, koje su izazvale „divljanje“ na klupi domaćih, dosuđene su dve tehničke greške koje su itekako uticale na ekipu i rezultat. Jug će morati da plati i novčanu kaznu od 10.000 dinara.

Vranjanci su gubili na poluvremenu sa deset poena razlike, ali su zahvaljujući odličnoj igri u odbrani i efikasnosti Markovića (ukupno 27 poena) u trećoj četvrtini zabilistali i u poslednji period ušli sa minimalnom prednošću od dva poena.

U poslednjoj četvrtini je došlo do pada u igri usled nedovoljne fizičke spremnosti, što je uslovilo pad kocentracije i niz grešaka u odlučujućim momentima. Nekoliko sumnjivih odluka sudija „podiglo“ je klupu domaćih na noge, usledile su kazne,  tehničke greške,  što je još više destabilizovalo ekipu. Utakmica je pokazala duboku krizu u KK Jug kojoj se kraj ne vidi. Prvenstvo rezultatski još uvek nije izgubljeno, ali klub organizacino i materijalno propada i nastavi li se sa ovakvom politikom urušavanja vranjske košarke klubu preti gašenje ili igranje sa decom u „beton“ ligi.

KK JUG – KK DIMITROVGRAD 72:81

Po četvrtinama: 19:16, 17:30, 18:6, 18:29.

Jug: Jovanović 8, Zlatanović 11, Radosavljević 3, Antić, Jovanović, Petrović 7, Radisavljević 12, Marković, Tošić, Marković 27, Vasiljev 4, M. Petrović.

Dimitrovgrad: Jovanović, Aleksov, Mitić, Ranđelov 10, Todorov, Andrejev 26, Jovanović 29, Andrejević 3, Dragutinović 2, Ivanović 5, Petrović 6.

Rezultati 14. kola: Jug – Dimitrovgrad 72:81, Morava (VH) – OKK Junior 98:59 (26:16, 30:14, 25:9, 17:20), Prokuplje – BSK Junior 89:71 (20:13, 27:17, 24:25, 18:16), Pirot – Zdravlje 09 102:61, Kuršumlija – Jablanica 75:89, Mladost (Z) – Niš 75:94, Knjaževac – Eko basket 96:77.

Sudije: Stepanović  – Radovanović,

PORAZ BSK JUNIORA
Bujanovačka ekipa BSK Juniora očekivano je poražena u Prokuplju od istoimene ekipe, rezultatom 89:71. Ekipa Prokuplja se bori za prvo mesto i bila je apsolutni favorit. Bolji od ostalih u ekipi BSK Juniora bili su veteran Mitić sa 27 postignutih koševa, Paunović sa 15 i Nikolić sa 10. Bujanovčani će svoju šansu tražiti u narednom susretu kada im u goste dolazi ekipa Kuršumlije, direktan konkurent u borbi za opstanak u ligi.

MORAVA DUBOKA ZA NIŠLIJE
Morava je u Vladičinom Hanu dočekala nišku ekipu OKK Juniora i rezultatski je deklasirala, slaviviši sa 98:59. U ekipi Hančana briljirali su  bek Milenković (32) i centar Grujić (22). Morava je nakon treće četvrtine vodila sa 44 poena razlike, a onda su stali jer nisu hteli da dalje ponižavaju goste. Hančani u nedelju gostuju u Vranju,  ekipi Juga. Biće to lokalni derbi u kome će gosti iz Hana biti apsolutni favoriti.

Jablanica  Medveđa  14        13        1          1200:971         27
Morava  Vladičin Han        14        13        1          1193:994         27
Pirot  Pirot 14        12        2          1265:1039       26
Prokuplje  Prokuplje            14        11        3          1217:1025       25
Niš  Niš       14        8          6          1110:1093       22
Zdravlje 09  Leskovac           14        6          8          1107:1191       20
Dimitrovgrad  Dimitrovgrad         14        6          8          1015:1141       20
OKK Junior  Niš     14        6          8          1051:1131       20
Knjaževac  Knjaževac          14        5          9          1131:1119       19
Eko Basket  Niš        14        4          10        1108:1215       18
BSK Junior  Bujanovac         14        4          10        1062:1182       18
Mladost  Zaječar       14        4          10        1123:1235       18
Kuršumlija  Kuršumlija     14        3          11        1106:1237       17
Jug  Vranje      14        3          11        1073:1188       17
Parovi 15. kola: subota, nedelja, 28./29. 1. 2012: Jug – Morava (VH),  BSK Junior – Kuršumlija, Jablanica – Mladost (Z),   Eko basket – Pirot, Zdravlje 09 – Prokuplje, Diomitrovgrad – Knjaževac, Niš – OKK Junior.

KAZNA DESET HILjADA
Kažnjava se ekipa KK Jug, zbog nesportskog ponašanja učesnika utakmice pratioca ekipe Predraga Djorđevića, prema službenim licima, novčanom kaznom u iznosu od 5.000 dinara, kažnjava se KK Jug, zbog dosuđene TG „klupi“ novčanom kaznom u iznosu od 4.000 dinara, kažnjava se ekipa KK Jug, zbog dosuđene TG igraču Nikoli Radosavljaviću, novčanom kaznom u iznosu od 1.000 dinara.