Mladi reprezentativci

A sada Evropsko prvenstvo: juniori KBK Vranje i KBK Junior, Žetva medalja: karatisti KK Feniks

A sada Evropsko prvenstvo: juniori KBK Vranje i KBK JuniorVranjski bokseri osvojili su tri zlata i tri srebra na Prvenstvu Srbije za juniore i kadete, održanom u Aleksincu, 11. juna.

– Bio je to drugi odabir za reprezentaciju Srbije koja će učestvovati na Evropskom prvenstvu za juniore i kadete u septembru u Italiji. Očekujemo da selektor Milošević pozove petoricu, ili makar trojicu takmičara iz naših klubova, KBK Vranje i KBK Junior – kažu treneri Igor Mladenović i Vedran Tašković.

Na prvenstvu Srbije učestvovalo je 148 takmičara iz 32 kluba, a osvajači medalja iz vranjskih klubova su: zlato – Dragana Sretenović 65 kg, Radomir Nedeljković 57 kg. i Fazlija Redžepi 47 kg; srebro – Danica Stanković 48 kg, Lazar Obadić 54. i Vladimir Dimitrijević 51 kg.

OSVAJAČI MEDALjA
Milan Milekić (dve zlatne), Marko Mišić (tri zlatne), Danica Milosavljević (pet zlatnih, jednu srebrnu i bronzanu), Andrijana Božinović (dve zlatne, dve srebrne), Djorđe Mitić (dve zlatne, jedna srebrna i jedna bronzana), Nemanja Ristić (tri zlatne, dve srebrne), Aleksandar Milosavljević (tri zlatne, jedna bronzana)Andrija Ilić (dve zlatne), Petar Cvetković (dve zlatne), Dimitrije Stojilković (jedna zlatna, dva srebra), Dejan Trajković (bronzana), Lazar Trajković (jedna srebrna, jedna bronzana), Nađa Mitrović (dve srebrne), Nevena Novković (jedna srebrna, jedna bronzana), Luka Jović (srebrna), , Andrijana Novković (srebrna i dve bronzane), Jefimija Stamenković (jedna zlatna, jedna srebrna).

KARATE
Kao Feniks

Žetva medalja: karatisti KK FeniksKaratisti KK Feniks osvojili su 26 zlatnih, 15 srebrnih i osam bronzanih medalja na međunarodnim karate turnirima u Medveđi i Vranju, održanim 11. i 12. juna.
-U veoma jakoj konkurenciji ostvarili smo fantastičan uspeh, a u Medveđi od petnaestak ekipa bili najbolji u generalnom plasmanu – kaže Slavica Nikolić, trener kluba.