Pobeda za opstanak

Nesavladiv: Arsić

Meč obeležili golman Arsić i sudije

RK VRANjE – RK METALOPLASTIKA 26:23 (12:13)

Sportska hala, Gledalaca: 1000, Sudije: Slaviša Lazić (Kosovska Mitrovica) i Miodrag Arsenijević (Niš), Sedmerci: Vranje 2 (2), Metaloplastika 1 (1), Isključenja: Vranje 10 minuta, Metaloplastika 6.

Vranje: Stamenković, Ilić, Pavlović, Djorđević 3, Gavrilović 1, Cvetković 5, Popović, Vujović 3, Kalić 3, Tasić 7, Arsić 18 odbrana, Jolović, Stanković, Miljković 4 (2s.).

Metaloplastika: Milošević 7, Živanović, Aleksić, Kažić 1 (1s.), Čikovani 2, Marjanović 6, Dragaš, Medurić 2, Djuričin 11 odbrana, Stančić, Marković 1, Rajičić, M. Mitrović, L. Mitrović 4.

Igrač utakmice: Darko Arsić (Vranje).

Rukometaši Vranja napravili su sportski podvig i savladali favorizovanu ekipu Metaloplastike iz Šapca, rezultatom – 26:23. Junak utakmice bio je mladi golman Darko Arsić koji je činio čuda na golu. Utakmicu su, bez ijedne greške, sudili Siniša Lazić iz Kosovske Mitrovice i Miodrag Aksentijević iz Niša.

KAD TON DAJE TOMA

Neboša Tomić Toma, poznati rukometni i sportki radnik, sekretar RK Vranje, kao oficijelni spiker na utakmici svojim burnim poklicima, u stilu latinoameričkih komentatora, kada bi domaćin dao gol davao je podstrek publici da burno navija i pomogne klubu da dođe do važne pobede.
Kada je Tasić dao poslednji gol za Vranje, nakon usklika Tomića: „Tasić, gol koji nas vodi u Super ligu“, aplauz se nije stišavao nekoliko minuta.

Gosti su bili bolji u prvih deset minuta, a onda su na scenu stupli golman Arsić, Cvetković, Tasić, Miljković i ostali koji su izjednačili rezultat u 31 minutu, a potom u drugom poluvremenu preokrenuli u svoju korist i održavali vođstvo od dva gola razilike.

Kod domaćina nije bilo slabih mesta u timu, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili, golman Djuričin, kao i Milošević i Lazar Mitrović.

U narednom kolu rukometaši Vranja gostuju ekipi Planinke Prolom vode koju su u jesenjem delu prvenstva relativno lako pobedili. Navijači Vranja s pravom očekuju još jedan uspeh.

DUGOVI KAO KAMEN

Opstanak RK Vranje, u debitantskoj sezoni je sve izvesniji, ali ono što predstavlja kamen oko vrata klubu su dugovanja i neracionalno trošenje finasijskih sredstava koji nisu baš mali.
Prema našem izvoru iz uprave kluba, pored dugovanja prema treneru Lakoviću i drugim trenerima, sudijama, kao i rukometašima tu su i neizmirene obaveze prema „Papilonu“, restoranu gde je trener Laković bio na punom pansionu.
– Ostaćemo u ligi, dugovi će se najverovatnije premostiti kreditom, ali će nam sve to doći glave pred početak sledeće sezone – kaže naš sagovornik iz uprave kluba.

ZORAN DIMITRIJEVIĆ, predesednik RK Vranje
Spreman sam za da pričam za „Vranjske“

Zoran Dimitrijević, predsednik RK Vranje, po prvi put se javio novinaru „Vranjskih“ i obećao da se vide u toku vikenda i razgovaraju o svim problemima vezanim za klub, a sve sa ciljem da se pomogne da RK Vranje ostane u Super ligi. Obećao je da će on zvati. Prošla su dva vikenda, a Dimitrijević se još ne javlja.

PEHOVI
Nakon loma noge pojačanja u zimskom prelaznom roku, beka Bjelojevića, teže se povredio i golman Tomislav Stojković na utakmici protiv Kolubare. U klubu ističu da imaju dovoljan fond igrača za opstanak u ligi.

Rezultati 24. kola: Vranje – Metaloplastika 26:23, Crvena Zvezda – Jugović Unimet 33:32, Dinamo – Crvenka 22:22, Priboj – Kolubara 29:27, Naisus – Planinka Prolom voda 27:30, Radnički – Vojvodina Železničar 22:25, PKB – Smederevo 28:24, Požarevac – Partizan 28:37.
Partizan    24      23      0        1        781:620        46
Crvena Zvezda      24      18      4        2        781:652        40
Kolubara    24      16      1        7        707:667        33
Metaloplastika   24      13      4        7        649:624        30
Radnički    24      14      2        8        659:635        30
PKB 24      13      3        8        694:642        29
Planinka Prolom voda          24      12      3        9        666:663        27
Požarevac 24      10      4        10      646:647        24
Vojvodina Železničar           24      11      2        11      650:667        24
Jugović Unimet   24      10      3        11      600:599        23
Vranje         24      7        1        16      584:662        15
Dinamo       24      6        2        16      642:716        14
Priboj        24      6        1        17      622:676        13
Naisus        24      5        3        16      591:668        13
Smederevo 24      4        4        16      580:640        12
Crvenka      24      5        1        18      603:677        11
Parovi sledećeg 25. kola. Planinka Prolom voda – Vranje, Požarevac – Crvena Zvezda, Partizan – PKB, Smederevo – Radnički, Vojvodina Železničar – Naisus, Metaloplastika – Priboj, Kolubara – Dinamo, Crvenka – Jugović Unimet.