Čuda se ne dešavaju uvek

Simonović, Šampioni: Dragišić, Antić, Mladenović, Nedeljković, i Cvetković, Danak neiskustva: RK Vranje

KMF EKONOMAC – KMF VRANjE 4:0

Kragujevac. Strelci: 1:0 – Kocić u 4, 2:0 – Kocić u 6, 3:0 – Kocić u 8, 4:0 – Rajić u 19. minutu, Sportska hala „Šumice“, Gledalaca: 300, Sudije: Damir Radović i Miroslav Cimeša

Radnički: Aksentijević, Cvetanović, Marinković, Marković, Bojović, Lazić, Kocić, Milićević, Dodo, Janjić, Rajić, Ranisavljević.

Vranje: Milenković, Novković, Djorđević, Mitić, Dušan Stošić, Nešić, Ristić, Danijel Stošić.

Igrač utakmice: Kocić (Ekonomac).

Rezultati 24. kola: Ekonomac – Vranje 4:0, Kopernikus – Marbo Intermeco, VIK Naisus – Bečej, Kocka Amaters Arena – Novi Beograd,  Leteći Holanđanin – SAS, Niš 92 – Kolubara, Pirot – Krčagovo.

Parovi 25. kola: Vranje – Kocka Amaters – Arena, Novi Beograd – VIK Naisus, Krčagovo – Niš 92, Kolubara – SAS, Bečej – Pirot, Marbo Intermeco – Leteći Holanđanin, Kopernikus – Ekonomac.

Iznenađenja se ne događaju tako često, pa ni Vranjancima to nije uspelo posle samo deset dana, kada su se plasirali u finale Kupa pobedom nad aktuelnim prvakom ekipom Ekonomca. „Studenti“ su ovoga puta bili odlučni da bodove ne prepuštaju i zasluženo su pobedili rezultatom – 4:0.

SimonovićKOŠARKA: PRVA SRPSKA LIGA
Napredak prvoligaš

KK JUG – KK MLADOST 20:0 (par forfe)
Rezultati, poslednjeg, 26. kola: Jug – Mladost 20:0, Dimitrovgrad – Pirot 89:84, Knjaževac – Morava, Junior – Eko basket 94:85, Jablanica – Nibak 20:0, Napredak – Kuršumlija 101.67, Prokuplje – Rtanj 87:84.
Tabela: Napredak 48, Jablanica 46, Pirot 44, Jug 44, Morava 43, Junior 39, Kuršumlija 38, Mladost 38, Eko Basket 37, Prokuplje 35, Knjaževac 35, Dimitrovgrad 32, Rtanj 32, Nibak 30.

Maestralni Mladen Kocić  je rešio je utakmicu. Golman Vranjanaca, Žikica Ristić za osam minuta tri puta je vadio loptu iz mreže. Uplašeni od većeg poraza gosti su se grčevito branili i ne pomišljajući da ugroze gol Aksentijevića. Pred kraj prvog poluvremena Predrag Rajić postigao je i četvrti pogodak i tako postavio konačan rezultat.

U drugom poluvremenu fudbaleri Vranja su se povukli i uspeli da ne prime gol, zahvaljujući velikom  požrtvovanju.

Oni su na ovu utakmicu  došli sa pet igrača i dva golmana, pa mogu biti zadovoljni postignutim. Ekonomac je uputio 31 šut o okvir gola a 13 puta lopta je završavala van gola.

Utakmicu su sa tribina posmatrali reprezentativci Rakić i Rajčević, a uz njih je bio i jedan od najboljih igrača i strelaca Danijel De Souza.

RUKOMET: PRVA SRPSKA LIGA „M O R A V A“
Vranjanci i Hančani izbačeni iz lige

Rezultati 16. kola: Radnički – Brestovac 40:12, Paraćin – Aleksinac 40:27, Niška banja – Bela Palanka 53:18, Hajduk Veljko – Pirot 35:33, Radan – Rtanj 30:21, slobodni BSK Heba i Naisus.
Tabela: BSK HEBA 30, Hajduk Veljko  24, Naisus 23, Niška banja 20, Radan 18, Radnički 14, Rtanj 14, Pirot 13, Paraćin 12, Aleksinac 9,   Brestovac 4, Bela Palanka 3,

Šampioni: Dragišić, Antić, Mladenović, Nedeljković, i CvetkovićKIK BOKS
Nedeljković i Dragišić reprezentativci

Miroljub Nedeljković i Slađan Dragišić, vranjski kik bokseri, izborili su status reprezentativaca Srbije nakon uspeha na prvenstvu Srbije “A“ klasa održanom 16. aprila u Novom Sadu.
Vranjanci su učestvovali sa četiri takmičara i osvojili dva zlata i jednu bronzanu medalju.
Zlato su osvojili. Miroljub Nedeljković (67 kg.) i Slađan Dragišć (71 kg.), a bronzu Miloš Cvetković (63,5 kg.). Bez medalje ostao je Dalibor Antić (71 kg.).

RUKOMET: DRUGA LIGA „JUG“ (ž)Danak neiskustva: RK Vranje
Nišlijke na plus 18

ŽRK VRANjE – ŽRK CRVENI KRST 18:36
Rezultati 15. kola: Vranje – Crveni krst 18:36, Župa – RTB Bor 37:37, Knjaževac – Naisa 3, 20. aprila, Djerdap – Metalac 26:35, Kopaonik – Topličanin 26:31, Raška, slobodna.
Tabela: Metalac 27, Crveni krst 26,  Topličanin 21, Naisa III 20, RTB Bor 17, Župa 13, Knjaževac 12, Raška 8, Vranje 8, Djerdap 6, Kopaonik 0.