Pobeda kao uteha

Uzbuđenje u finišu: Trajković

FK DINAMO – FK RADNIČKI (S) 1:0Uzbuđenje u finišu: Trajković

Nakon dužeg rezultatskog posta, fudbaleri Dinama uspeli su da pobede – na svom terenu savladali su ekipu Radničkog iz Sombora, rezultatom – 1:0. Gol koji je doneo radost vernim navijačima postignut je minut pre kraja utakmice, u nadoknadi vremena. U velikoj gužvi pred golom odličnog Žakule najbolje se snašao mladi Miloš Ž. Tasić i sa desetak metara iz poluokreta snažnim šutem visoko po sredini gola postigao gol za tri boda.

Utakmica je sve do 79. minuta više ličila na prijateljsku, u kojoj se publika po sunčanom i vetrovitom vremenu dosađivala. Viđeno je nekoliko polušansi na obe strane. Kod Dinama do gola su mogli da dođu Jevđević, u dva navrata, Filipović Tintor i Miloš J. Tasić, a kod gostiju Tešanović, Lazarevski i Kojić.

POVREDE

Dinamo, ovog proleća, prate teške povrde fudbalera. U 85. minutu nakon lošeg doskoka teže se povredio iskusni Radivoje Jevđević. Da li će se ubrzo oporaviti ili će duže pauzirati znaće se narednih dana kada lekarski štab utvrdi o kakvoj se povredi radi.
Pre Jevđevića, teže su se povredili napadač Dalibor Crkvenjakov i vezni igrač Nikola D. Tasić. Njihov opravak bić dug i pitanje je da li će zaigrati do kraja sezone. Inače, radi se o trojici igrača dovedenih sa strane.
Prema izvoru iz uprave Dinama, povrede fudbalera posledica su njihove fizičke nepripremljenost zbog slabo odrađenih priprema u zimskoj pauzi.

Utakmica je na uzbudivosti dobila u 79. minutu. Prvo su idealnu šansu propustili gosti, kada su izveli brzu kontru po desnoj strani preko Milića koji je kao na tacni poslužio Kulića a ovaj šutirao neometan pored Bubonjinog gola. U istom minutu i Dinamo je imao šansu utakmice. Stojković je u šesnastercu gostiju bio sam na pet metara od gola, ali je trljavo šutirao pored desne stative nemoćnog Žakule.

U sledećem kolu Vranjanci gostuju jednom od lidera na tabeli, ekipi Radičkog 1923 U Kragujevcu. Častan poraz bio bi uspeh za prosečnu ekipu Dinama.

Strelac: Miloš Ž. Tasić u 90. minutu, Stadion Jumko, Gledalaca: 700, Sudija: Nemanja Petković (Beograd) 7,5, Pomoćnici: Bojan stanojević, Slavoljub Cvetanović (obojica Beograd), Žuti kartoni: Trajković (Dinamo), Lazarevski, Kojić (Radnički), Crveni karton: Stojaković (Dinamo) u 90. minutu.

KRESPO, MAJSTORE

Nakon gola Miloša Ž. Tasića u nadoknadi vremena, bez ikakve potrebe, incident je izazvao večiti talenat vranjskog fudbala, Igor Stojković Krespo. U nedelju je udario protivničkog igrača i opravdano zaradio crveni karton. Deo publike, umesto da ga nagradi zvižucima, ispratio ga je aplauzom i uzvicima: „Krespo, majstore“! Kakva publika takav i klub, nepisano je pravilo. Da li, onda, navijači koji ovako reaguju na gest koji nema veze sa sportom, zaslužuju prvoligaški fudbal.

Dinamo: Bubonja 7,5, Miloš J. Tasić 6,5, Milan J. Tasić 6,5 (od 83. Miloš Ž. Tasić 7), Šikanić 6,5, Trajković 6,5, Petrović 5 (od 72. Jovanović 6,5), Jevđević 5,5, Sovilj 5.5, Mirčeta 5,5, Filipović 5 (od 65. Stojković 5).

RADNIČKI (S): Žakula 7,5, Lakić 6, Djulić 6,5, Ivanov 7 (od 69. Petreš -), Dabić 7, Vejnović 6, Zelić 6, Petrović 5,5 (od 76. Kulić &9, Kojić 6, Tešanović 5,5 (od 76. Milić 6), Lazarevski 6,5.

Igrač utakmice: Srđan Žakula (Radnički).

Rezultati 22. kola: Dinamo – Radnički (S) 1:0, Kolubara – Big bul Radnički 2:0, Teleoptik – Mladi radnik 3:0, Proleter (NS)-Mladost (L) 1:0, Sinđelić – Novi Pazar 1:3, Napredak – Radnički 1923 0:2, Banat – Bežanija 1:0, Srem – BASK 1:4, Zemun – Novi Sad 0:0.
BASK         22      15      5        2        33:11 50
Radnički 1923     22      14      5        3        37:17 47
Novi Pazar          22      12      6        4        25:15 42
Banat          22      10      8        4        25:14 38
Proleter (NS)     22      9        7        6        31:20 34
Sinđelić    22      9        7        6        23:19 34
Radnički (S)       22      8        9        5        17:14 33
Mladi radnik      22      9        5        8        28:29 32