Kao na treningu

Ubedljiv poraz u Lazarevcu: RK Vranje

Rukometaši Vranja izgubili su od ekipe Kolubare u Lazarevcu visokim rezultatom – 35:25

Ubedljiv poraz u Lazarevcu: RK VranjeEkipa Kolubare je bila apsolutan favorit i to je pokazala na terenu. Vranjanci su uspeli da značajniji otpor pruže samo u prvom poluvremenu, kada je razlika za domaćine bila plus četiri.

U drugom poluvremenu domaćini su dodali gas, postigli šest uzastopnih pogodaka i rešili meč sa pola snage, kao na treningu.

Pred kraj utakmice trener domaćina je pružio šansu mladim igračima koji su je u potpunosti iskoristili.

Poraz Vranjance i dalje drži u grupi timova koji se grčevito bore za opstanak. Sreća je što su i njihovi direktni konkurenti doživeli neuspehe, pa je i dalje po onoj narodnoj „ista meta isto odstojanje“. Da bi sačuvali superligaški status Vranjancima će biti potrebna jedna do dve pobede nad renomiranijim protivncima. Prva takva šansa pruža se u subotu, kada im dolazi ekipa Metaloplastike iz Šapca.

RK KOLUBARA – RK VRANjE 35:25 (17:13)

Hala Sc Kolubara, Gledalaca: 50, Sudije: Boban Blagojević i Branislav Djokić (obojica Jagodina), Sedmerci: Kolubara 2(2), Vranje 2(2), Isključenja: Kolubara 8. Vranje 18 minuta. Crveni karton: Pavlović (vranje) u 21. minutu.

Kolubara: Djukić (15 odbrana), Divović 3, Jovanović 6, Lomić 4, Žarković 5 (1), Nenadić 2, Radojičić 2, Ristić (1 odbrana), Milićević 5 (1), Blagojević, Pterović 1, Trivić 2, Radovanović 5, Mitrović 2.

Vranje: Stojković (2 odbrane), Stamenković, Ilić 2, Pavlović, Djorđević 2, Gavrilović 1, Cvetković, Vujović 6, Kalić 4, Tasić 3, Arsić (10 odbrana), Jolović 3, Stanković, Miljković 4(2).

Igrač utakmice: Srđan Jovanović (Kolubara).

Rezultati 23. kola: Kolubara – Vranje 35:25, Partizan – Crvena Zvezda 25:23, Smederevo – Požarevac 22:22, Vojvodina Železničar – PKB 35:29, Planinka Prolom voda – Radnički 27:29, Metaloplastika – Naisus 32:22, Crvenka – Priboj 25:24, Jugović Unimet – Dinamo 28:23,
Partizan 22      21      0        1        711:565        42
Crvena Zvezda      23      17      4        2        748:620        38
Kolubara    23      16      1        6        680:638        33
Metaloplastika   22      13      4        5        600:569        30
Radnički    22      13      2        7        608:584        28
PKB 23      11      3        9        656:618        25
Planinka Prolom voda          23      11      3        9        636:636        25
Požarevac 23      10      4        9        618:610        24
Vojvodina Železničar           23      11      2        10      625:635        24
Crvenka      23      5        0        18      581:655        10
Parovi 24. kola: Vranje – Metaloplastika, Crvena Zvezda – Jugović Unimet, Dinamo – Crvenka, Priboj – Kolubara, Naisus – Planinka Prolom voda, Radnički – Vojvodina Železničar, PKB – Smederevo, Požarevac – Partizan (16. aprila).

RUKOMET: PRVA SRPSKA LIGA „MORAVA“

Bujanovčani neprikosnoveni

Rezultati 17. kola: Brestovac – Vranje II 10:0, Pirot – Morava 10:0, Rtanj – Hajduk Veljko 27:30, Bela Palanka – Radan 26:25, Aleksinac – Niška Banja 30:30, BSK Heba – Paraćin 45:21, Naisus II – Radnički 43:28.
Tabela: BSK Heba 32, Naisus II 29, Hajduk Veljko 24, Niška banja 22, Radnički 20, Pirot 19, Radan 18, Rtanj 16, Paraćin 14, Aleksinac 11, Vranje II 8, Brestovac 8, Bela Palanka 7, Morava 6.
Parovi 18. kola: Vranje II – BSK Heba, morava – Naisus II, Radnički – Brestovac, Paraćin – Aleksinac, Niška banja – Bela Palanka, Radan – Rtanj, Hajduk Veljko – Pirot.