Dinamo preuzeo „fenjer“

DINAMO – MLADOST (L) 0:1

Fudbaleri Dinama još jednom su igrom i rezultatom razočarali oko 2.000 svojih navijača izgubivši od prosečne ekipe Mladosti iz Lučana rezultatom – 1:0. Ovim porazom učvrstili su se na poslednjem mestu i prokockali sve šanse za opstanak u ligi iako je teorijski sve moguće. Upravo na tu mogućnost računaju pojedinci iz uprave Dinama što može da ulije optimizam fudbalerima, posebno osmorici novajlija sa strane.

Meč je odlučen početkom drugog poluvremena, zahvaljujući dobroj proceni trenera Mladosti, Milovana Matijaševića. On se, uvidevši nemoć u napadu domaćina, neorganizovanu i stihijsku igru na sredini i sporost u odbrani, neiskustvo mladog Milana Tasića i inertnost  štopera Trajkovića i Šikanića, odlučio da pojača napad uvođenjem u igru Grujičića, još jednog probojnog i brzog šica. U 51. minutu, Grujučić je uspao da pobegne Trajkoviću koji ga je kao poslednji igrač u odbrani faulirao i zaradio crveni karton. Sudiji Saši Stefanoviću iz Kruševca trebalo je vremena da se odluči šta da dosudi. Prekršaj je bio u šesnaestercu i ukoliko je svirao morao je da pokaže na belu tačku. Odlučio se za kompromis, svirao prekršaj na 18 metra od gola Bubonje, što je izazvalo smeh u publici.

SLUČAJ ŠIKANIĆ

Koliko je dobro vođena politika dovođenja pojačanja govori „slučaj Šikanić“. Iskusni štoper nije imao pravo da igra u prva dva kola zbog odrađivanja kazne. Nije igrao na utakmmicama gde se praktično odlučivalo o statusu kluba u ligi, s obzirom da i Trajković nije imao pravo igranja zbog kazne.
Pojačanja poput Tintora, Jevđovića, Petrovića, Šikanića, Mirčete, Sovilja, Filipovića i drugih, plaćena uredno po ugovoru, ne pružaju očekivano a zašto je to tako treba da odgovore oni koji su ih doveli.

Fudbaleri Dinama, sa igračem manje bili su nemoćni. Posle isključenja usledila je brza akcija preko Udovićiča koji je idealno poslužio Grujičića, a ovaj iz poluokreta majstorski savladao Bubonju pogodivši gornji levi ugao njegovog gola.

Do kraja utakmice gosti su dominirali i izuzetno vešto čuvali vođstvo. Domaći igrači uzaludno su, kao i u prvom poluvremeu, pokušavali da dugim loptama na Jevđovića nešto više učine.

Sledeću utakmicu Dinamo igra protiv ekipe Novog Pazara u gostima i sve osim časnog poraza biće iznenađenje. U ekipu se vraća štoper Mirčeta, a pauziraće „pocrveneli“ klapiten Trajković.

Rezultati 20. kola: Dinamo – Mladost (L) 0:1, Kolubara – Teleoptik 4:0, Proleter (NS) – Big bul Radnički 2:0, Sinđelić – Mladi radnik 1:1, Napredak – Novi Pazar 0:0, Banat – Radnički (S) 0:1, Srem – Radnički 1923 0:2, Zemun – Bežanija 1:0, Novi Sad – BASK 0:1.

BASK 20        13        5          2          27:9     44
Radnički 1923           20        12        5          3          33:17   41
Novi Pazar    20        10        6          4          20:13   36
Banat 20        9          8          3          24:12   35
Proleter (NS)           20        9          6          5          29:16   33
Sinđelić       20        9          6          5          21:15   33
Radnički (S)             20        8          8          4          16:12   32
Napredak        20        8          6          6          21:19   30