Sve dalje od opstanka

Škripi u odbrani: Mirčeta

Škripi u odbrani: MirčetaFudbaleri Dinama izgubili su u Požarevcu od ekipe Mladog radnika, rezultatom 4:2 i tako znatno umanjili šanse za opstanak u Prvoj ligi.

Još jednom su, kao protiv Big bul Radničkog, iskazali neborbenost, kukavičluk, bez želje da agresivnom igrom dođu do gola i pobede.

U drugom poluvremenu vranjski fudbaleri propisno su se obrukali pošto je sudija Radovanović iz Laćarka najpre u 50. minutu isključio jednog, a u 70. još jednog igrača domaćih, ali Vranjanci ni sa dva igrača više nisu uspeli da izbegnu poraz.  U 90. minutu fudbaler Dinama, Mirčeta je nepropisno startovao u svom šesnaestercu i skrivio penal. Zaradio je crveni karton, a Požarevljani su sa dva igrača manje došli do ubedljive pobede.

Nakon dva odigrana kola fudbaleri Dinama osvojili su jedan bod od šest mogućih. Najbliži protivnik u borbi za opstanak, ekipa Teleoptika, ima 12 bodova više od Dinama. Iako teoretske šanse za opstanak postoje, Dinamo je u nezavidnoj situaciji, pre svega jer u naredna četiri gostovanja odlazi na megdan Novom Pazaru, Radničkom iz Kragujevca, BASK-u iz Beograda i Banatu iz Zrenjanina. Dakle, klubovima koji se bore za prva dva mesta koja vode u Super ligu. Teško je tu očekivati bodove, ali ono što hrabri je optimizam uprave kluba. Potpisani ugovori sa osmoricom pojačanja, redovna isplata plata i ostalog pokazaće da li su napravili pravi potez i spasili klub.

MLADI RADNIK – DINAMO 4:2

ALEKSIĆ DAO OSTAVKU

Rade Aleksić, jedan od trenera Dinama, nakon poraza od Mladog radnika dao je neopozivu ostavku.
Aleksić nije podneo ostavku samo zbog loših rezultata već i zbog izuzetno loše atmosfera u klubu i oko njega. Ekipu Dinama vodiće Aleksandar Antić koji je radio u tandemu sa Aleksićem.
Stadion Vašarište. Gledalaca: 200, Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak) 8, Pomoćnici: Branislav Mršić (Zrenjanin), Marjan Rodean (Zrenjanin), Strelci: 1:0 – Matić u 4, 1:1 –  Mijatović u 42, 2:1 – Lepojević u 44, 2:2 – Tinor u 54, 3:2 – Damnjanović u 58, 4:2: Vukašinović u 90. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Stojanović, Djurđević (Mladi radnik), Stojković, Jevđović, Mijatović, Mirčeta, Trajković, Crkvenjakov (Dinamo), Crveni kartoni: Lazić u 50. i Lepojević u 70. minutu (Mladi radnik), Mirčeta u 90. minutu (Dinamo).
Mladi radnik: Pejović 7, Lazić 5, Matić 6,5 (od 82. Aleksandrov -) , Lepojević 5, Miletić 7, Djorđević 7, Vukašinović 7, Stojanović 7, Živković 7, Damnjanović 6,5 (od. 76. Ristić 6,5), Djurđević 6 (od 58. Kantar 6,5).
Dinamo: Bubonja 6, Sovilj 5,5, Miloš Tasić 6, Milan Tasić 6, (od 56. M. Filipović), Mirčeta 5,5, Trajković 6, Petrović 5,5, Mijatović 5,5, Jevđović 5,5, Stojković 5,5 (od 68. Crkvenjakov -), Tintor 6.
Igrač utakmice: Milan Vukašinović (Mladi radnik).

Rezultati 19. kola: Mladi radnik – Dinamo 4:2, BASK – Kolubara 3:2, Bežanija – Novi Sad 2:1, Radnički 1923 – Zemun 3:1, Radnički (S) – Srem 1:0, Novi Pazar – Banat 1:0, Mladost (L) – Napredak 0:0, Big bul Radnički – Sinđelić 2:0, Teleoptik – Proleter (NS) 1:0.

BASK         19      12      5        2        26:9   41
Radnički 1923     19      11      5        3        31:17 38
Banat          19      9        8        2        24:11 35
Novi Pazar          19      10      5        4        20:13  35
Sinđelić    19      9        5        5        20:14 32
Proleter (NS)     19      8        6        5        27:16 30
Radnički (S)       19      7        8        4        15:12 29
Napredak    19      8        5        6        21:19 29