Promašajima do poraza

ŽRK Vranje - pionirke - 1997. godište

Rukometaši Vranja doživeli su poraz u prvom kolu nastavka prolećnog dela
prvenstva izgubivši od Radničkog u Kragujevcu, rezultatom – 31:28

Utakmica je počela incidentom u 7. minutu, kada je Cvetković opravdano isključen zbog namernog udaranja igrača Radničkog. Pravdu je hteo da istera i igrač Radničkog Cvetinović, pa su i njega sudije isključile iz igre. Utakmica je do kraja bila nervozna, domaćin je dolazio do vođstva od pet golova razlike, ali su uporni Vranjanci dolazili do izjednačenja.

– Izgubili smo zasluženo jer smo se propisno ispromašivali. Zadovoljni smo igrom Stojkovića, Pavlovića, Miljkovića,  Bjelojevića. Očekujemo da u subotu budemo kompletni i savladamo direktnog konkurenta za opstanak, ekipu Naisusa iz Niša. Pozivam naše verne navijače da dođu u što većem broju kako bi nam pomogli – kaže Goran Ristić, sportski direktor RK Vranje.

RK RADNIČKI – RK VRANjE 31:28

Kragujevac. Dvorana Jezero, Gledalaca: 250, Sudije: Lazić (Kosovska Mitrovica), i Arsenijević (Niš). Sedmerci: Radnički 1 (1), Vranje 8 (8), Isključenja: Radnički 18, Vranje8 minuta, Crveni kartoni: Cvetinović (Radnički), Cvetković (Vranje), obojica u 7. minutu.

Radnički: Miljković 1, Djukić 14 (1), Barjaktarević, Simić, Prodanović 2, Janićijević 2, Lojaničić, Zlatanović (12 odbrana), Radojević 2, Tica 3, Petrović (6 odbrana), Cvetinović, Milinčić 3, Šmitić 4.

Vranje: Stojković (17 odbrana), Stamenković 1, Tomić, Pavlović 2, Djorđević 4, Gavrilović, Cvetković, Vujović 2, Belojević 4, Kalić 3, Miljković 10 (8), Arsić, Jolović 2.

Igrač utakmice: Milan Djukić (Radnički).

Semafor: 5:1 (6), 8:5 (12), 10:10 (22), 14:10 (25), 20:15 (33), 20:19 (38), 25:21 (48), 27:26 (52), 30:27 (57).

Rezultati 16. kola:  PKB – Priboj  29:20  (14:12), Radnički – Vranje  31:28  (17:14), Planinka Prolom voda – Metaloplastika  26:31 (12:14) Smederevo – Crvenka  24:22  (15:11), Partizan – Jugović  32:27  (18.11), Vojvodina Železničar – Kolubara  30:29  (17:11), Požarevac – Dinamo  30:26 (15:14), Crvena Zvezda – Naisus  45:25 (24:13).

Partizan   16      15      0        1        531:409      30
Crvena Zvezda      16      13      2        1        532:407        28
Kolubara    16      12      1        2        467:423        25
Metaloplastika   15      9        3        3        445:418        23
PKB 16      9        2        5        453:420        20
Radnički    16      9        1        6        450:435        19
Planinka Prolom voda          16      8        2        5        442:441        18
Požarevac 16      7        2        7        416:411        16
Jugović Unimet   16      7        1        7        393:398        15
Vojvodina Železničar           16      6        2        8        418:435        14
Dinamo       16      5        0        11      456:497        10
Priboj        16      4        1        11      418:465        9
Smederevo 16      4        2        10      380:418        8
Vranje         16      3        1        12      393:444        7
Crvenka    16      3        0        13      400:465      6
Naisus       16      2        2        12      379:447      6

Parovi 17. kola: Vranje – Naisus, Planinka Prolom voda – Crvena Zvezda, Metaloplastika – Vojvodina Železničar, Kolubara -Smederevo, Crvenka – Partizan, Jugović Unimet – Požarevac, Dinamo – PKB, Priboj – Radnički.

ŽRK Vranje - pionirke - 1997. godišteRUKOMET: LIGA MLADjIH KATEGORIJA – ISTOK (ž)

Baza za prvi tim

ŽRK VRANjE – pionirke – 1997. godište

Pionirke Ženskog rukometnog kluba Vranje, rođene 1997. godine, krenule su sa takmičenjem u Ligi mlađih kategorija grupa „Istok“. Pored njih u ligi se takmiče ekipe Niške Banje, Zaječara, Dubočice, Naise i Knjaževca.

– Okrenuli smo se radu sa mlađim kategorijama jer će to biti baza za stvaranje igračica koje će za dve do tri godine prelaziti u prvi tim. Rezultat u ligi, za nas, nije bitan. Pobedili smo ekipu Knjaževca, a izgubili od Dubočice i Niške Banje. Igra se turnirski i svaka ekipa je organizator jednog turnira – kaže direktor kluba, Voja Tasić.