Rasprodaja bodova

FK Dinamo

Fudbaleri Dinama i Banata ispraćeni su po završetku utakmice zvižducima jer za 90 minuta nisu pokazali ništa što fudbal čini zanimljivom i iteresantnom igrom.

FK DinamoGosti iz Banatskog Dvora srećno su stigli do bodova nakon greške golmana Disića i štopera Stamenkovića, ali treba napomenuti da su ova dvojica, uz kapitena Nenada Trajkovića, bili najbolji pojedinci u redovima Dinama do 86. minuta kada je postignut gol.

– Smatram da smo odigrali najbolju utakmicu ove jeseni i bili blizu osvajanja boda, a da je u 44. minutu Vasić bio skoncenrisaniji pred golom gostiju i do tri boda. Sreća nam je okrenula leđa, ekipa Banata, iako je slovila za favorita, nije bila bolja od nas. Uspeli smo da im pariramo borbenošću. Čestitam mojim igračima koji su se lavovski borili do poslednjeg minuta – kaže Mile Vuletić, trener Dinama.

U sledećem kolu Vranjanci odlaze u goste ekipi Napredka iz Kruševca.

– Igraćemo i dalje angažovano, korektno bez predaje. Sa malo sreće možemo da ostanemo neporaženi – navodi Vuletić.

NERVOZNI DISIĆ

Po završetku utakmice grupa navijača Dinama prigovarala je golmanu Disiću zbog loše internecije kod primljenog gola. Golman Dinama, vidno iznerviran, ušao je u verbalni duel sa navijačima, ne birajući reči. Zahvaljujući policiji izbegnut je obračun razjarenih navijača sa Disićem.

DINAMO – BANAT 0:1

Strelac: V. Stamenković (autogol) u 86. minutu, Stadion Jumko, Gledalaca: 1000, Sudija: Srđan Obradović (Jagodina) 8, Pomoćnici: S. Pavlović (Trstenik), O. Petrović (Niš), Žuti kartoni: Mijatović (Dinamo), Jovandić, Vujović, Grumić, Stevanović (Banat).

Dinamo: Disić 6, Stamenković 6,5, Vasić 6 (od 81. Stojković -), Jovanović 6,5 (od 57. Nikola Ž. Tasić 6), N. Trajković 7,5, Mijatović 6,5, Osmanović 5,5, Dobrić 5 (od 65. Nikola S. Tasić 6), M. Tasić 6,5, Stajić 6,5.

Banat: Knežević 7, Ristović 7 (od 58. Kujundžić 6), Ćulibrk 6,5, Jeremić 6,5, Stamenković 6 (od 78. Baljak -), Grumić 6, Milojević 7 (od 52. Vujović 6), Zonjić 6,5, Jovandić 6,5, Metua 8, Stevanović 7.

Igrač utakmice: Marsel Metua (Banat).

Rezultati 12. kola, 23/24.10.2010: Dinamo – Banat 0:1, Kolubara – Napredak 0:2, Sinđelić – Srem 2:0, Proleter (NS) – Zemun 1:2, Teleoptik – Novi Sad 2:1, Big Bul Radnički – BASK 0:1, Mladi radnik – Bežanija 2:0, Mladost (L) – Radnički 1923 1:0, Novi Pazar – Radnički (S) 1:0.

BASK 12 8 2 2 20:7 26

Banat 12 6 5 1 12:7 23

Proleter (NS) 12 6 4 2 20:11 22

Novi Pazar 12 6 4 2 14:9 22

Sinđelić 12 6 2 4 13:9 20

Radnički 1923 11 5 4 2 16:11 19

Mladost (L) 12 5 4 3 13:8 19

Novi Sad 12 5 3 4 18:15 18