Još jedna blamaža

Tasić i Ako

Domaći fudbaleri napadali su stihijski i za 90 minuta nisu stvorili nijednu izrazitu priliku

<--break->“ title=“<--break-->“ class=“mceItem“ /></p>
<p><!--break--></p><div id=

Tasić i AkoFudbaleri Dinama izgubili su od prosečne ekipe Zemuna, rezultatom 2:0 i nagovestili oproštaj od Prve lige. Igrajući bez žara i volje ispraćeni su zvižducima. Zvižduke su zaslužili i članovi uprave koji su u petak na konferenciji za štampu pompezno najavljivali pobedu, opstanak u prvoligaškom društvu i stabilizaciju kluba.

Gosti su dobro proučili igru Dinama u prethodnim kolima i krenuli od početka utakmice napadački. Za to se postarao korpulentni špic Vujošević koji je u dva navrata, u 12. i 14. minutu, nakon centaršuteva glavom pogodio stativu, a odbijenu loptu znalački su, iz neposredne blizine, sproveli u gol Simunović i Vidović. Zemunci su do kraja utakmice igrali oprezno, čuvajući rezultat. Domaći fudbaleri napadali su stihijski i za 90 minuta nisu stvorili nijednu izrazitu priliku.

Dinamo u narednom kolu gostuje ekipi Srema u Sremskoj Mitrovici, a potom dolazi ekipa Banata iz Zrenjanina.

OSMANOVIĆ PRED ODLUKOM

Dejan Osmanović (37), veteran Dinama, svojim ponašanjem potvrđuje da je njegovo fudbalsko vreme prošlo. Jedan od najboljih srpskih golgetera svih vremena moraće da donese odluku – da što pre okači kopačke o klin, kako njegov minuli rad ne bi obezvredili zvižduci sa tribina i pogrdni povici.
Osmanović je, iako deset dana nije trenirao iz „nepoznatih“ razloga, uvršćen u tim za utakmicu sa Zemunom. Popularni Kaleja prestojao je 90 minuta, a povremeno se isticao svađajući se sa odličnim sudijom Matovićem iz Kragujevca. Trener Mile Vuletić, koji neosporno poseduje iskustvo i znanje, još jednom je pao na ispitu po pitanju autoriteta koji nikako ne može da uspostavi u klubu.

RASTANAK

Pojačanja Dinama u letnjem prelaznom roku nisu ispunila očekivanja. Dobrić, Aleksandar Tasić, Dragojević, Crkvenjeakov, Vasić, Mijatović, Nikola D. Tasić, Dragan Trajković, Dimić mnogo koštaju klub, a ako im se pridodaju golman Disić, koji je standardan, i trener Vuletić, troškovi za stanarine i hranu mesečno iznose preko 2000 evra.
Ono što navijači očekuju je odgovor čelnih ljudi u klubu: Ko je dovodio pomenuta pojačanja koja ne poseduju prvoligaški kvalitet, da li će sa njima i dalje pokušavati da izbore prvoligaški status ili će doći do rastanka i pružanja šanse omladincima i spremati se za Srpsku ligu.

DINAMO – ZEMUN 0:2

Strelci: 0:1 – Simunović u 12, 0:2 – Vidović u 14. minutu, Stadion Jumko, Gledalaca: 1000, Sudija: Milenko Matović (Kragujevac) 8, Pomoćnici: Goran Mirković (Topola), Pavle Piper (Čačak), Žuti kartoni: Osmanović, Stojković (Dinamo), Tieri, Zelenbaba, Vujošević (Zemun).

Dinamo: Disić 6, Stamenković 6, Stojanović 5, Jovanović 5 (od 54. Dobrić 5), N. Trajković 6, D. Trajković 5, Mijatović 5 (od 46. Vasić 6), Osmanović 5, Stojković 5 (od 69. Milenković 5), Tasić 5,5, Stajić 5,5.

Zemun: Kirovski 7, Radovanović 7, Blagojević 7,5, Tieri 7,5, Jovanović 7, Simunović 8, Dragišić 8, Vidović 7,5, (od 90. Mirković -), Vujošević 8, (od82. Bogdanović), Zelenbaba 7 (od 88. Salatić -), Vidić 7.

Igrač utakmice: Nikola Vujošević (Zemun).

Rezultati 10. kola, 09/10.10.2010: Dinamo – Zemun 2:0, Kolubara – Banat 1:1, Napredak – Srem 1:0, Sinđelić – Novi Sad 3:0, Proleter (NS) – BASK 3:1, Teleoptik – Bežanija 0:0, Big bul Radnički – Radnički 1923 0:2, Mladi radnik – Radnički (S) 1:1, Mladost (L) – Novi Pazar 0:0.

Proleter (NS) 10 6 3 1 18:8 21

BASK 10 6 2 2 16:7 20

Banat 10 5 4 1 11:7 19

Radnički 1923 9 5 3 1 15:9 18

Novi Sad 10 5 2 3 16:12 17

Novi Pazar 10 4 4 2 11:9 16

Sinđelić 10 5 1 4 11:9 16

Radnički (S) 10 4 4 2 10:8 16