Poraz u poslednja dva minuta

Rukometaši Vranja, na premijernom meču u Super ligi, izgubili su kod kuće od ekipe Radničkog iz Kragujevca, rezultatom – 23:24. Oko 1000 gledalaca moglo je da vidi čvrstu, na momente grubu igru obeju ekipa. Sudije iz Pančeva, Nikolić i Kosanović, imali su pune ruke posla

Domaći rukometaši dobro su otvorili meč i prvo poluvreme rešili su u svoju korist, 13:11. U drugom poluvremenu domaći rukometaši su iskazali fizičku nespremnost i nedostatak koncentracije što ih je koštalo poraza u poslednjim minutima meča.

– Počeli smo kasno sa pripremama, tim formirali tek 1. septembra kada su druge ekipe igrale turnire i kontrolne utakmice. Platili smo ceh tome, ali i pokazali da smo ekipa spremna da se ravnopravno bori sa mnogima u ligi. Pred nama je mukotrpan rad, Radnički nas je pobedio, ali nije nadigrao – kaže Nebojša Laković, trener RK Vranje.

U sledećem kolu Vranje gostuje u Nišu ekipi Naisusa.

– Očekujemo tešku utakmicu, punu neizvesnosti. Nadamo se poštenom suđenju i rezultatskom uspehu – kaže Laković.

GORAN RISTIĆ

NISMO IMALI SREĆE

Goran Ristić, direktor RK Vranje, smatra da je njegovom timu sreća okrenula leđa.
– Sportska sreća nam je okrenula leđa. Igrači su bili pod pritiskom javnosti da moraju da pobede, to su žarko želeli i ostvarili bi uspeh da ih nekoliko sumnjivih sudijskih odluka nije omelo u tome – navodi Ristić..

VRANjE – RADNIČKI (K) 23:24

Sportska hala Vranje. Gledalaca: 1000, Sudije: Vladimir Nikolić, Milan Kosanović (obojica Pančevo) 7, Sredmerci: Vranje 3 (3), Radnički 3 (3), Isključenja: Vranje: 18 minuta, Radnički 14.

Vranje: Kukić (12 odbrana), Stamenković 2, Gajić, Pavlović, D. Tomić, Cvetković, Mrakić 2, Vujović 4, Žakovski 1, F. Tomić, Kalić 7 (3), Tasić 4, Arsić, Jolović 3.

Radnički: Miljković, Djukić 9 (3), Kostić 1, Janićijević, Božović, Prodanović, Zlatanović (5 odbrana), Tica 4, Jovicki 1, Petrović (9 odbrana), Radojičić 4, Cvetinović 5, Milinčić, Milić.

Igrač utakmice: Petrović (Radnički).

Rezultati 1. kola, 18/19.09.2010: Vranje – Radnički 23:24, Naisus – Crvena Zvezda 25:33, Priboj – PKB 25:32, Dinamo – Požarevac 23:29, Jugović Unimet – Partizan 21:35, Crvenka – Smederevo 26:25, Kolubara – Vojvodina Železničar 32:30, Metaloplastika – Planinka Prolom voda 29:28.

Partizan 1 1 0 0 35:21 2

Crvena Zvezda 1 1 0 0 33:25 2

PKB 1 1 0 0 32:25 2

Požarevac 1 1 0 0 29:23 2

Kolubara 1 1 0 0 32:30 2

Radnički 1 1 0 0 24:23 2

Metaloplastika 1 1 0 0 29:28 2

Crvenka 1 1 0 0 26:25 2