GORDANA KRSTIĆ, OTPUŠTENA RADNICA „GEOX“-a: Pravda spora, ali dostižna



Hrabri činjenica da je moj slučaj u pravnoj proceduri: Gordana Krstić

Italijanska kompanija „Geox“, koja od ove godine posluje u Vranju gde ima proizvodni pogon, svojoj radnici i nesuđenoj šefici Gordani Krstić 10. jula ove godine uručila je otkaz i ona od tada ne može da nađe posao.



– Posle svakih drugih vrata koja sam otvorila, dočekali me sa rečenicom: A da, ti si ona iz novina…

Bila sam u skoro svim obućarskim firmama u Vranju i posle svega mi je jasno da ovde u obućarskoj industriji neću naći posao.



Jer, između mene i „Geox“-a naravno da više vole italijansku kompaniju čiji su kooperanti, tako da im ne pada na pamet da me zaposle – izjavila je Krstićka za portal Vranjske.

Ona je dodala da je takav rasplet ne iznenađuje i ne demotiviše.

– Čvrsto stojim na obe noge.

Čovek je kao voda – uvek nađe put.

Pravda je spora, ali dostižna.

Dok se to ne utvrdi, moje je da tražim posao.

Hrabri me činjenica da je policija slučaj „Geox“ stavila u pravnu proceduru, a njime se bavilo i nadležno ministarstvo rada – kazala je Krstićka.

U fabrici u Vranju radi 1.200 radnika.

Tokom leta, Krstićka je u štampanom izdanju Vranjskih otvorila aferu o navodnoj psihičkoj torturi i mobingu, optuživši za to poslovodstvo „Geox“-a  u Vranju.

Inspekcija rada tokom potonje kontrole nije utvrdila nikakve propuste na strani menadžmenta u odnosu na radnike.

Radnici ove fabrike stupili su u kratkotrajan štrajk prošle sedmice pošto je menadžment fabrike istakao oglas o obaveznom prekovremenom radu za sve zaposlene od jednog sata dnevno koji im neće biti plaćen.

Predstavnik kompanije tražio je od radnika da se vrate za mašine zapretivši da bi Italijani u suprotnom mogli napustiti posao u Srbiji.

Radnica Gabrijela Krstić dobila je otkaz, navodno zbog toga što je izašla ispred radnika i biranim rečima, bez ijedne uvrede, zamolila predstavnika kompanije „da se obustave tortura, šikaniranje i maltretiranje radnika“.

Štrajk je obustavljen nakon što je pronađeno kompromisno rešenje da se umesto dnevnog jednočasovnog prekovremenog rada uvedu radne subote.

Poslovodstvo italijanske kompanije demantovalo je da je bilo štrajka u fabrici u Vranju i da je bilo ko dobio otkaz zato što se žalio na odluku o prekovremenom radu.

R. Irić

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar