Bio je to 31. januar, 2024. godine, kada je na sastanku u Srpskoj naprednoj stranci rečeno da Zorica Jović više neće obavljati funkciju zamenika gradonačelnika, i da će (bez svoje volje, prim. aut. ) morati da preuzeme upravljanje Skupštinom Grada Vranja i to baš kada se u istu vratila opozicije posle četiri godine.
Nakon, decembarskih izbora niko nije ni slutio da će Milan Ilić postati zamenik gradonačelnika, a da će Jovićeva koja je bila strah i trepet svim pedagoških i kulturnih ustanovama u gradu morati da se iseli iz Predsedništva Grada Vranja.
Pre famoznog sastanka 31. januara, pričalo se da će Miroslav Nešić preuzeti mesto prvog čoveka Skupštine, ali se onda postavilo pitanje, ko će bolje odgovarati opozicionim liderima u Vranju od čoveka koji drži rekord kao političar koji je najviše puta biran za odbornika Grada Vranja.
Dejan Tričković, naprednjak od osnivanja ove stranke, ipak nije bilo dovoljno „napredan“ da po četvrti put zauzme mesto predsednika Skupštine Grada Vranja. Iako se pokazalo da bi Tričković sa svojim dugogodišnjim iskustvom mogao biti najbolje rešenje u ovom trenutku, kormilo je preuzela Zorica Jović.
Za zamenika Zorice Jović izabran je Dragan Mihajlović Dage, koji se baš i nije mnogo mešao u svoj posao od početka zasedanja Skupštine.
I tako, posle svega dve sednice Skupštine, pade knjiga na dva slova.
Odbranu naprednjaka od „takozvane koalicije“ (Citat – Slaviša Bulatović), čine Zorica Jović, a iz redova odbonika odbrambene položaje zauzeli su Goran Nikolić, Slaviša Bulatović i Miroslav Miki Nešić. Uz podršku Saše Pešića, koji je kao rezervni igrač u ovm sastavu dobacio sa klupa.
Kao što je Nenad Đorđević Neši rekao da se „izrazimo sportskim rečnikom“, politički „trener“ ove ekipe Dragan Stevanović Boske, sigurno ne može da bude zadovoljan pokazanom igrom naprednjaka do sada, jer Slobodana MIlenkovića ne brani čak ni zamenik gradonačelnika Milan Ilić, a o koalicioni partnerima i da ne govorimo.
Podsećamo, lista „Aleksandar Vučić – Vranje ne sme da stane“ osvojila je prek 22.000 glasova u Vranju i na taj način „dobila“ 38 odbornika u Skupštini grada Vranja, ali većina njih ćuti, a sa svim koalcionim partnerima imaju više od 50 odbornika.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
SNS iz celog regiona autobusima dovodi botove na glasanje, zloupotrebljava MUP i ministarstvo da bi naselio lažne glasače, plaća glas 50€, preti otkazima ako se ne glasa za njega i to je većini u ovoj zemlji normalno, ali nije.Tako da to što se dešava u Vranju nije normalno a pošto smo takvi kakvi jesmo sve postaje normalno.
Pozicioni odbornici revnosno dižu ruku kad se donose odluke o povecanju cena komunalnih odluka. One i njima ne odgovaraju jer su maksimalizirane uporedno sa drugim gradovima.(ali,ali).Vrema je za povecanje istih…….
Odakle 22000 glasaca za sns. To li zajedno sa glasaci iz gradova gde se nije glasalo i Makedonaca i onih 5000 plus 5000 dostampanih listica ubacenih u kutije poklon Aritonovica da ostane u vlast.. Vranje vise nije grad jer nema dovoljno stanovnika za grad niti da ima gradsku opstinu kojoj isto fali narod u Banju. Pomrli otisli prazna Banja a ispred opstine pun parking sa kola preko 25. Sta rade toliko uposljeni u opstinu. Gledaju zjala i primaju platu. Plus 13 u usluzni centar. Lepota.
Do sad ste imali problem samo sa pismenošću… a sad se upuštate i u političke analize i relacije koje očigledno uopšte ne poznajete niti ste za taj posao talentovani…..