Super liga: Trijumf Radnika u Novom Sadu

Ministarstvo za evropske integracije

Surdulički Radnik je u 27. kolu Super lige Srbije u Novom Sadu savladao domaći Proleter rezultatom 2:0, poluvreme 0:0.

Surduličani su se uglavnom branili u prvom delu igre pred naletima domaćih igrača, ali oba tima nisu iskoristili nekoliko prilika za golove.

U nastavku Radnik je zaigrao mnogo bolje i postigao dva gola, Milovanović je bio strelac u 56, a Babić u 85. minutu.

Dušan Đorđević, trener surduličkog superligaša, zadovoljan je osvajanjem tri boda na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu.

Znali smo da će Proleter od starta krenuti iz sve snage, mučili smo se u prvom poluvremenu, u nastavku zaigrali mnogo bolje i konkretnije i osvojili smo zasluženo tri važna boda, ocenio je strateg Surduličana.

Radnik posle ovog kola zauzima deveto mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

U narednom 28. kolu sledeće subote Surduličani dočekuju beogradski Partizan, lidera na tabeli sa 72 osvojena boda, pa u Surdulici najavljuju fudbalski praznik na jugu Srbije.