Stanovi za pripadnike vojske i policije, među kojima su i oni u Vranju, poskupeće ako se usvoji predlog Vlade Srbije da se izmeni zakon.
Prema podacima zvaničnog sajta za prodaju stanova za bezbednjake informacije.ssb-srbija.rs cena stana za bezbednjake u Vranju bez PDV-a 400 evra po metru kvadratnom, dok je prema podacima Republičkog zavoda za statistiku u 2022. prosečna cena kvadratnog metra stana u Vranju bila 759 evra.
Vlada Srbije predložila je 8. maja Skupštini Srbije da o ceni stanova za bezbednjake, među kojima su i stanovi koji se grade u Vranju, odlučuje Komisija koju obrazuje Vlada.
Vlada je 8. maja Skupštini podnela predlog izemne Zakona o posebnim uslovima za realizaciju projekta izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti.
U tom zakonu se navodi da je kupoprodajnu cenu stana na svakoj pojedinačnoj lokaciji određuje Komisija koju obrazuje Vlada, a koja ne može biti određena u iznosu višem od 500 evra po metru kvadratnom.
Ta odluka se u predlogu izmene briše i umesto nje navodi da će kupoprodajnu cenu stana na svakoj pojedinačnoj lokaciji određivati Komisija koju obrazuje Vlada, na osnovu uslova koje propisuje Vlada.
Promena se opravdava povećanjem cene građenja objekata po kvadratnom metru.
Cena izgradje objekata po kvadratnom metru stambene jedinice predstavlja jedan od glavnih elemenata formiranja ukupnog ekonomskog sagledavanja realizacije predmetnog projekta. Kao takav može značajno odstupiti od definisanih okvira, čime može biti ugrožen nastavak planirane realizacije Projekta, navodi se u obrazloženju koje je objavila Vlada Srbije posle sednice 4. maja.
Kako se navodi na sajtu informacije.ssb-srbija.rs na lokaciji u Vranju u Zoni 3 biće izgrađena ukupno 484 stana za pripadnike snaga bezbednosti, u okviru projekta prve A faze u prodaji su četiri stambena objekta sa 186 stambenih jedinica – 34 jednosobna, 103 jednoiposobna i dvosobna, 39 dvoiposobnih i trosobnih stanova i 10 troiposobnih stanova.
U okviru prve B daze projekta u prodaji je pet stambenih objekata sa 298 stanova – 49 jednostobnih, 83 jednoiposobna, 80 dvosobnih, 17 dvoiposobnih, 48 trosobnih i 21 troiposoban stan.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Gonzi si napravi kuću, dva stana u Beograd, apartman na Zlatibor (upisan na taštino ime 😃)…. Buki dva stana i kuću, plac u Budvu… Čak je i nepismeni Taske kupio na ženinu familiju stan u Leskovac….
Stanove su uzeli oni koji već imaju nekretnine a ove rentiraju onima koji su za te stanove izvislili. Tako da vidimo koliko je taj sistem pošten a i policija sa njima
Kod Gonzija u Narodnog Heroja odavno poskupeli na 920 evra po kvadrat
A zašto bi oni uopšte i dobili stanove po povlašćenim cenama ? Zašto su gospoda sa 6 meseci kursa u Kamenici u boljem položaju od doktora, profesora, običnih radnika ? Apsolutno je sramota da država vrši diskriminaciju prema svojim gradjanima.
Bravo za komentar
Зашто повлашћена цена за њих? Јесу ли они нека “елита” (једва завршена основна школа и курс од шест месеци)? А поред тога још већа небулоза, одлазак у пензију после двадесетак и кусур година нерада и код већине њих бављење криминалом од заштитом униформе (државе)!!!
Bravo Pero, koji bre bezbednjaci pa to obicne lenjstine niko nista ne radi a plate dobre sad i stanove da im daju koje izdaju vecina ja znam vise njih zive kod zene a stanove izdaju, a u SPRINT MARKETE jadnici primaju 28000 platu za ceo mesec, bruka.jbm.
Svako moze da se obrati svom ministarstvu i da trazi da ono potefne inicijativu za istim uslovima.kao i zdravstvo prosveta svi.
Svako moze da se obrati svom ministarstvu i da trazi da ono potefne inicijativu za istim uslovima.kao i zdravstvo prosveta svi.
Bravo za Peru,Deluju i Zagora,komentari 100% tacni
Neka plate punu cenu kao svi ostali.
Niko od njih nije iz šupe izašao.
Stanove su deljeni po sistemu brzi prsti.U moje vreme ko ima brze prste i dugačke prste oslovljavan kao lopov džeparoš
A kada ce stanovi za prosvetne radnike? Sramota
Država u rasulu i dužničkom ropstvu. Kome ona tako nemoćna da deli stanove. Nikome ne dati ništa i svi na tržište i kupovina po tržišnoj ceni.