Centrala „Pokreta za decentralizaciju Srbije – PODES“ objavila je saopštenje za javnost povodom izbora za članove Mesnih zajednica na teritoriji grada Vranja i teritoriji opštine Vranjska Banja.
Saopštenje PODES-a prenosimo u celosti i bez dodatnih izmena.
PODES: U Vranju je na delu politički i izborni kriminal
Zbog velikog broja nepravilnosti i kršenja izbornog ciklusa pre i tokom redovnih izbora za članove Saveta mesnih zajednica, opoziciona odbornička grupa Hrabro za Vranje, u kojoj je i predstavnik Pokreta za decentralizaciju (PODES), podneće prigovore i krivične prijave, a o svemu će biti obaveštena i međunarodna zajednica.
Svega nekoliko sati pred otvaranje biračkih mesta, svi predsednici, zamenici predsednika i članovi Biračkih odbora ispred odborničke grupe Hrabro za Vranje razrešeni su dužnosti za predstojeće izbore za članove Saveta mesnih zajednica u Vranju. Ovu odluku donela je Izborna komisija grada Vranja, koja deluje pod potpunom kontrolom Srpske napredne stranke.
Ovakvim postupkom, kojim se neposredno pred izbore eliminišu svi opozicioni kontrolori sa biračkih mesta, grubo su prekršeni zakonski propisi i osnovna demokratska pravila. Na ovaj način, režim je sebi otvorio put ka još jednoj izbornoj krađi, obesmišljavajući sam izborni proces i poništavajući volju građana.
Grad Vranje, poput mnogih drugih mesta u Srbiji, i dalje ostaje talac partijske samovolje, pravnog nasilja i sve dublje političke krize.
Saopštenje za javnost potpisano je od strane centrale „Pokreta za decentralizaciju Srbije – PODES“.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Meni je samo jedno čudno, kako ovaj narod koji sve zna, od spoljne politike do lečenja teških bolesti pišaćkom ne zna da ga ova vlast laže i krade.