Isplaćene zarade navedene u Informatoru o radu koji je novembra prethodne godine objavio Pedagoški fakultet u Vranju Univerziteta u Nišu za septembar, pokazuju da je dekan Dragana Stanojević mesečno zarađivala oko 137.000 dinara.
U evrima, iznos je 1170, dok na godišnjem nivou predstavlja ukupnu zaradu od gotovo 1.645.000 dinara. Kada se uporedi sa evrima, to je oko 14.000.
Troje prodekana na Fakultetu su imali identičnu zaradu od oko 126.000 u dinarima, odnosno 1075 evra bez dodataka i odbitaka.
Šefovi katedri, njih šestoro, bili su plaćeni od 98.000 do 116.000 dinara, a takođe šestoro šefova studijskih programa sa istim rasponom kretanja zarada.
Ukupno za zarade je dato oko 8.840.000 dinara.
Pedagoški fakultet u Vranju Univerziteta u Nišu je prva i najveća visokoškolska ustanova koja obrazuje učitelje na jugu Srbije. Godine 1946. sa radom je počela Učiteljska škola, zatim petogodišnja Učiteljska škola, potom Pedagoška akademija, a 1993. je osnovan Učiteljski fakultet.
Danas Pedagoški fakultet svoj rad ostvaruje i u Odeljenju u Negotinu, još od 1998. godine. Obrazuje učitelje i vaspitače, kao i master profesore tehnike i informatike.
Veljko ILIĆ
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
ISTO KAO JUMKO…….RASIPA SE SIROTINJA
Kakve plate i za koje kadrove ? Sve to sa diplomama iz istočnog Sarajeva a i ta šef katerde metodike nastave sa kupljenom diplomom ,ona uči studente čemu ? Možda koju je torbu iznela ove zime Gucci modna industrija ili koje cipele Balenciaga jer ženu generalno samo moda zanima , a i uvek se zabavljala sa opakim momcima a sad prodaje mudrost i znanje. Kako da ne …
To je kao mnogo para . Vise zaradjuju tesari i armirači.
Zašto ne kažete da na fakultetu nikad manje studenata, da su povećane cene studiranja, da svaki papir na fakultetu od dolaska novog dekana se naplaćuje aa dobijamo nikad gore znanje.
Na Fakultetu je nikad gore vreme, a oni koji su na vrhu žive u iluziji da je sve lepo. Svi će za sve odgovarati, ako ne zakonom onda će narod čuti i znati kako ste radili.
I nase Vranje skolovani studenti su na biro rada a mutavci sa kupljene Diplome na funkcije ,takvo vreme doslo nije bitno kolko si sposoban vec kolko imas da te proguraju ????