Broj zahteva građana Gradu Vranju za jednokratnu pomoć naglo je porastao u drugoj polivini jula i prvim danima avgusta ove godine, javlja portalu InfoVranjske.rs izvor iz Gradske uprave.
Po ovom izvoru, „socijalu diktira ogrev, uglavnom drva“.
Najveći broj zahteva za jednokratnu pomoć su zahtevi za pomoć u ogrevnim drvima, što je i očekivano ako znamo da se Gradu za jednokratnu pomoć obraćaju najsiromašniji građani, a cena ogrevnog drveta je dostigla astronomskih 70 do 80 evra u proseku, objašnjava izvor portala.
Jednokratnu pomoć za drva traže oni najsiromašniji, jer nisu u mogućnosti da izdvoje novac za grejanje.
Mnogo manji broj zahteva je za školske udžbenike, međutim, u socijalnoj strukturi među podnosiocima zahteva za školske knjige su i porodice u kojima rade oba supružnika, ali oni ostvaruju dohodak u realnom sektoru, to su uglavnom radnici „Jumka“ i „Simpa“, zaposleni kod privatnika“, navodi izvor portala.
Indikativno je da se među onima koji traže socijalnu pomoć za školske knjige nalaze i poljoprivrednici koji isključivo žive od obrade zemlje.
Ta činjenica ne treba da iznenadi nikoga, jer su cene poljoprivrednih proizvoda uvek u makazama cena industrijskih proizvoda i ne mogu da ih prate, jer, jedna bočica za zaštitu bilja veličine bočice za kapi za oči košta 1.700 dinara, a da bi poljoprivredniku ostalo „čisto“ 1.700 dinara, on mora da proda poveću količinu svojih proizvoda, primećuje izvor InfoVranjskih.rs.
Izvor portala na kraju poručuje da će i krajem avgusta i početkom septembra biti manjeg skoka broja zahteva za jednokratnu pomoć.
U pitanju je zimnica, „skupa igračka“ za mnoge porodice koje imaju nekakve prihode, ali se broj tih zahteva ne može da poredi sa brojem zahteva za ogrev, pa zaključujemo da je za našeg čoveka na jugu Srbije drvo najvažnija zimnica, konstatuje izvor portala.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Od kada je ovaj kvazi strucnjak sto se u sve razume ortoped na vlast grad je izgubio 2000 radnih mesta i sve je pobeglo iz grada. Produzena ruka konobara za pljacku ovog grada. Sve vise ce biti siromasnih na kraju ce nemiri da izbiju jer ljudi nemaju od cega da zive a oni po pet upravna odbora i po cetiri plate.
U dubaju nam netreba drva glasali ste dobili ste živeo sns vučić misli uveg za narod jebi srbiju bezite ili revolucija ali vi ste picke Vucko vam davao 20 e kupite si stiropor i sanjajte pljeskavicu bez luka
U Vranje sve skuplje nego u Nis recimo. Tamo vods 67 dinara, kod nas od 1. Maja 2021 god 104 dinara. Mi smo bogatasi pa mozemo da izdrzavamo bagru sto je napunila vodovid.
Pa jel su dobijali po 20e da glasaju na izbori,sad neka kupe drva za te pare..kakva pomoc,sve bi ih u rudnik oterao
Kakva socijala, pa zar nismo mi ekonomski tigar?! Ne treba da i ne se da ništa, ni jedan jedini dinar. Neka budu gladni i neka se smrzavaju, jer im tad možda dodje u glavu da se ne prodaju za 20 evra i dva litra zejtin , jer tako uništavaju i sebe i svoje porodice i grad.
A šta će tek da bude kad evro bude 200 dinara. Pripreme su u toku samo da se formira nova vlada. Neće Švabe da dozvole da evro nisko padne. Sve će to da podmire siromašne zemlje EU i kandidati tj. kolonije.
Udri
Bolesno
Što je problem kad radnici u Simpo možev da kupi za platu tri metra drva.
Ako ne jedev četiri meseca možev da kupiv drva za zimu.
Taman da letos je jedev i ete gi drva za zimu.
Ako gi zafali će gi dade njihov direktor jer on ima da kupi drva za svi Simpovci.
Ali na nji gi je dobro i onda neka gladujev ali će si imav drva.
Bugarine tol’ko si nepismen, da me je sramota umesto tebe. Da bi nekog uvredio,moras prvo gramatiku i pravopis da naucis.
Hustisija zna pravopis zi mi ti vi pričate gore nego siptari srpski