Od kako je otvoren „Geoks“ u Vranju cela ta priča o investitoru koji je za Vranje kao kiša u Africi nešto nije štimala.
Nakon epizode koliko koštaju državu ta tako glasno najavljivana radna mesta, zatim afere pelene za radnike, desila se i pretnja odlaskom.
Naime, italijanski investitor kako se priča tražio je pomoć države u vidu novih finansijskih beneficija.
Ali, avaj, očigledno nema ništa od toga i sada Italijani, kako se priča, ne samo da idu već i planiraju da odnesu montažnu fabriku, u nameri da je presele tamo gde je jeftinija radna snaga naviknuta na pelene. Elem, u ovom gradu će oko 1.000 ljudi ostati bez posla, mnoge porodice bez prihoda, u kreditima i bez odgovora.
Bez odgovora od poslodavca, bez bilo kakvo objašnjenje od gradskih vlasti.
Jer, ćutanje je njihovo drugo ime.
Pandemija gluposti koja je zavladala mnogo pre korone, polako ali sigurno izaziva epidemiju propasti, običnog čoveka koji nekim čudom pokušava da ishrani porodicu sa četrdesetak hiljada dinara.
Sa druge strane, da budemo jasni do kraja, ovaj grad se suočio sa zatvaranjem brojnih giganata koji su ga činili Švajcarskom na jugu, pa i tada niko nije ništa rekao, valjda je bolje ćutati jer to čvrsto drži dupe u udobnoj fotelji.
Neverovatno je kako je ovaj narod nakađen na gluposti koje mu se obijaju o glavu, jer se valjda vode onim „može i gore“.
Predsednik Srbije malo po malo sa televizije preti novim talasom korone, moli ljude da se vakcinišu, da poštuju epidemijske mere, a onda sazove skup u hali Čair na kome prezentuje stranačku moć i očigledno kreće u kampanju sa juga.
A, da su bili ovi „naši“ bili su.
Uparađeni, napunili autobuse oznojili dlanove, aplaudirali i slikali se za Fejsbuk, svi do jednog bez maske i velika većina njih bez dokaza o vakcinaciji, ali šta zna korona šta je merak, a i obaveza da se poklone sopstvenom božanstvu.
Gradonačelnik Slobodan Milenković je na godišnjem odmoru u Grčkoj, neka ga, nek se odmori, samo da ga ne čuje predsednik pa da ga pozove i kaže mu „pusti Geoks i brčkaj se“.
Dok mačke nema miševi kolo vode, zamenica Zorka našla se na meti pokušaja od opozicije koji spekulišu da je kupovala nekretnine, ali ona se ne obazire na te stvari, već igra u filmu kad jedan čovek nije tu, tu je jedna žena…
Vežba se, jer nikad se ne zna kada prva zamena može da uleti i postane zvezda.
NIV
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Prijatelju shvati..ovaj narod treba zestoko je*ati