Maturanti MEDICINSKE ŠKOLE: Svima je jasno da je današni plenum sabotiran



Maturanti Medicinske škole u Vranju objavili su saopštenje za javnost povodom sabotiranja plenuma u ovoj školi.

Saopštenje dela maturanata prenosimo u celosti i bez dodatnih izmena.



Obraćam se u ime grupe maturanata Medicinske škole. Obaveštavam Vas da sebi dajem apsolutno pravo da iznesem sve informacije sa plenuma, bez ikakvog ograničenja. Smatram da je od javnog interesa da se relevantni podaci i događajii ovog skupa transparentno prenesu javnosti.

Dakle danas je održan sastanak đačkog parlamenta na kome je direktorka škole zahteva prisutnost učenika koji drže instagram stranicu medicinska.se.pita.



Nakon saopštenja da će učenici ostati anonimni jer se plaše sankcija, počele su pretnje da se plenum neće održati iako su maturanti,roditelji i profesori bili saglasni da se održi.

Neuspelim pokušajem zastrašivanja se plenum ipak održao.

Plenum su držali učenici đačkog parlamenta, po odluci direktorke iako je ceo plenum bio detaljno isplaniran.

Na plenumu nisu procitane tačke dnevnog reda, pravilnik i pitanja koja su bila sastavljena( neka od pitanja su: Da li ste saglasni da se održi blokada škole?, Izglasanje tipa blokade, Koje zahteve studenata podržavamo?, Koji su naši zahtevi i predlozi o kojima bi se diskutovalo?), već je iznet samo jedan predlog.

Predlog glasi- način na koji ćemo odati počast preminulima i pružiti podršku porodicama nastradalih (ne studentima koji protestuju i njihovim zahtevima) jeste izlazak ispred škole u 11:52 na 15 minuta ćutanje jednom nedeljno i skraćenje samo jednog časa na 30 minuta.

Sa druge strane učenici su juče na parlamentu izglasali skraćenje svih časova na 30 minuta i izlazak ispred škole u 11:52 svakoga dana na 15 minuta ćutanja. Kao što vidite prava učenika i pravilno održanje plenuma su prekršeni.

Upravi škole je poslat mejl pod nazivom „Molba za održanje đačkog sastanka bez prisustva profesora i roditelja“, ali kao i do sada ni to nam nije omogućeno. Na sastanku su prisustvovali profesori i roditelji.

Moram da dodam da je jedan od uslova da se plenum održi u školi bio da plenum nazivamo „đačkim sastankom“ i da su iznete lažne informacije o tome ko drži instagram stranicu.

Svima je jasno da je današni plenum sabotiran.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



    1. GileRostilj 30/01/2025
    2. mitar 31/01/2025
    3. Nina 31/01/2025
    4. Mika 31/01/2025
    5. Тазе пензионер 31/01/2025
    6. Mika 31/01/2025
    7. Milan 01/02/2025

    Ostavi komentar