Grad Vranje zadužiće se 100 miliona dinara, odlučila je Skupština Grada na sednici u ponedeljak 18. aprila.
Bojan Kostić, gradski većnik za budžet i finansije, obrazložio je novo zaduživanje Grada pred odbornicima jednopartijskog parlamenta.
Grad se zadužuje zbog investiranja u kapitalne rashode, za završetak vrtića u Raškoj, izgradnju vodovodne mreže u Neradovcu i Moštanici i za sanaciju rezervoara „Jevrem bunar“ u Vranju, naveo je većnik Kostić.
Usvojena odluka o zaduživanju Grada Vranja, kako je to obrazložio većnik Kostić, «predviđa da se od 100 miliona dinara iznos u visini od 47,7 miliona odnosi na nepovučena sredstva iz ranije ugovorenog kredita, a novo zaduživanje iznosi 52,3 miliona dinara“.
Podsećamo, Grad Vranje se jula 2021. godine zadužio za dodatnih 1,8 miliona evra kako bi servisirao otplatu kredita.
Sa novim zaduženjem dugovanja Grada već prelaze iznos od devet miliona evra.
Zoran Antić, gradonačelnik Vranja od 2012. do 2016. godine, i u vremenu najžešćih njegovih kritika na račun nove gradske vlasti na čelu sa SNS, u izjavama za medije i nastupima na sednicama Skupštine Grada, pokazivao je razumevanje za zaduživanje Grada.
Grad mora da se zadužuje da bi realizovao program ne samo kapitalnih investicija, već i projekte na planu komunalne infrastrukture, drugačije se ne može, govorio je Antić.
Zoran Antić je bio gradonačelnik Vranja od 2012. do 2016. godine, a vranjski naprednjaci su krajem 2013. morali da izađu iz gradske vlasti po imperativu svoje centrale, pa su socijalisti i Demokratska stranka u koaliciji bili izloženi milosti i nemilosti republičke vlasti koju su predvodili naprednjaci.
Republička vlast u Beogradu je uvek direktno uticala na priliv transfernih sredstava iz Republike lokalnim samoupravama po osnovi poreza na zarade, pa gradska vlast u Vranju od 2014. do 2016. godine oličena u koalicionom savezu SPS i DS nije bila miljenik tadašnje Vlade Srbije čiji je premijer od 2014. bio Aleksandar Vučić.
Paralelno s razlikama u stranačkom sastavu Vlade Srbije i lokalne vlasti u Vranju, Grad je imao i teškoće na planu punjenja budžeta po osnovi sopstvenih izvornih prihoda, poreza na imovinu, komunalnih taksi i naknada za korišćenje građevinskog zemljišta, pa je zaduživanje lokalne samouprave predstavljalo neminovnost u cilju servisiranja potreba budžetskih korisnika i za potrebe realizacije komunalnog programa.
Miroljub Stojčić, predsednik opštine i gradonačelnik Vranja od 2000. do 2012. godine, nije zapamćen kao „ljubitelj“ kredita i zaduživanja lokalne samouprave.
Krediti su loš dug, tu su kamate, pa je sve to veliko opterećenje za gradski budžet, zato zaduživanje sledi samo kad se mora, ali za realizaciju programa komunalne infrastrukture nije bilo zaduživanja, kaže Stojčić.
Bivši gradonačelnik Vranja navodi „da se Grad Vranje u njegovo vreme najviše zadužio za završetak izgradnje brane Prvonek“.
Tada smo se zadužili tri miliona maraka, a pre toga nam je izvođač radova napravio specifikaciju šta još treba da se uradi do kraja izgradnje i šta urađeno nije plaćeno. Za izgradnju deponije „Meteris“ nije bilo potrebe da se zadužujemo, to smo finansirali iz gradskog budžeta, ističe Miroljub Stojčić.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Кад су Гонзи и Срећко купили приватни вртић за 60 милиона у који иде 40 детета, а толико ће коштати изградња новог у насељу Рашка. Само се уграђујте другови лопови, све ће доћи на наплату. Зато губите у своја бирачка места јер народ види да сте лопови. Прогресивни раст што већи примитивац већи и дрчнији лопов.
TO NOVO ZADUŽENJE OD 100 MILIONA VRATIĆE GRADJANI VRANJA KROZ POVEĆANE NAMETE ZA DJUBRE,VODU USKORO I GREJANJE I MALE LIČNE DOHOTKE. ZAUZVRAT GRAD VRANJE NENAPLACENA POTRAŽIVANJA OD JUMKA OD 600 MILIONA KONVERTOVAO U ( IMAGINARNI) KAPITAL JUMKA DANA 10.11.2021.KOJI NIKAD NEMOŽE NAPLATITI. BIĆE JOŠ KONVERTOVANJA SA OVAKVIM „RADOM“U JUMKU. U VRANJU SE KAŽE „PLATI SPIRA KOČAN“
Gonzi li ce uvodi slanu vodu u bazen pa mora se ponovo zaduzujemo za filtere ili Zorka jos jedan stan mora kupi.
Niste u mogucnosti rupe na putevima zakrpati – SRAMOTA
Te invensticije su nepotrebne ali je zato bitan procenat od svih izvodjaca koji ce da rade, tako da se lepo ljudi ugrade u iste i uzimaj kredite ko cela Srbija od 14 do 30 milijarde eur.a ovi nasi samo bi ds izmisljaju razne gradnje i procenat radi sa mo Saba firma koliko je dala..
Pitanje za Milenkovica dali su tu jos invensticije oko one sramne skalamerije od ruglo barake kako da ih nazovem postavljene on SdK pa do postu nije li sramota da urusavate izgled grada i ulicu u koju se kunete, postavili ste one odvratne kokosinjce umesto sve ih sjedinite i stavite pored muzeja ili kod Lidla ima ogroman plac a i dosta ljudi.
Za “ Žuta Banka“
Spira Kočan kaže: „Plati budala“
Pa naj jadnije je sto kukav sns glasaci.pa sto ste mislili i na vas da dav malko,pal glasaste izglasaste e pa sd toj vi je.sto je najgore i normalan narod na’ebuje zbog vas i ti sto izglasaste.
Zadužuju se ne radi investicija nego da prime plate prenatrpan kamarila sektaske sns, da se otplate pristigli krediti po zaduzenjina od ranije, da se zakrpe minusi javnih preduzeća. To je logika nesposobneokalne vlasti koja nema viziju razvoja grada. Pa ljudi, pa semafor ne umeju da naprave i poprave pa kako očekivati ozbiljne infrastrukture promene. Kokoskari su to. Sitne duše. Prosto – nesposobnjakovici.
Za „Paparazzo“ Zbog praznicnog raspoloženja čitaoca citirana izjava nije napisana u originalu.Nekima je itekako bila jasna.sad je jasna svima.Hvala!
Za“Iber“
Ne kokoškari nego ŠIBICARI. Za ovu bagru Ćopa , Gaša, Mačor i ostali su institucija.
Jeste paraco u pravu si sve. Teška banda je na delu. To n je jasno nego nije jasno zašto gi ovce glasač??? Toj ne mogu da ukapiram bato nikako.