Na niškom Univerzitetu u ponedeljak, 8. maja, održava se panel diskusija u okviru projekta „Želim da ostanem u Srbiji“.
Jedan od učesnika i panelista je Suzana Mišić Stanković, direktorka vranjske Gimnazije „Bora Stanković“ i učenici Anja Stojmenović i Jakov Trajković sa pedagogom Slađanom Mitić.
„Cilj projekta je da pruži podršku mladima u izboru i pohađanju odgovarajućeg kvalitetnog obrazovanja, kako bi kasnije mogli da učestvuju u aktivnom radu. Naša zemlja je rasadnik mlade i talentovane dece, a vranjska Gimnazija zaista ima čime da se ponosi, decenijama unazad. Ne znam da li shvatamo problem, ali svakako to neko mora da spreči. To je država, kao najveći sistem“, kaže za Info Vranjske Suzana Mišić Stanković, direktorka Gimnazije „Bora Stanković“ u Vranju.
Učešćem u ovom projektu, kaže, mladi skreću pažnju zajednice na svoje potrebe i samim tim stvaraju povoljno tle za ispunjenje zahteva i očekivanja u društvu, kao budući lideri koji treba da povuku društvo napred.
„Najbolje, seljak zadrži za sebe. Time poučeni, treba da se držimo toga. Srećne su one zemlje u koje se ljudi useljavaju, a nesrećne one iz kojih odlaze. Suština dobrog društva je doći na poziciju koja te stimuliše i motiviše da ideš napred. Vranjska Gimnazija je sa zadovoljstvom prohvatila poziv za učešće jer treba činiti sve što je u našoj moći da motivišemo mlade koji nakon zavšenog fakulteta, treba da ostanu da rade kao stručnjaci za svoju zemlju“, ističe Mišić Stanković.
Projekat „Želim da ostanem u Srbiji“ realizuje Udruženje AzBuki u partnerstvu sa Gimnazijom „Svetozar Marković“, Univerzitetom u Nišu i Kancelarijom za mlade Niš, koji podržava Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije.
J.R.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.