Posle dužeg ćutanja, saopštnjem za javnost oglasio se i GrO Srpske stranke Zavetnici.
U nepotpisanom saopštenju Zavetnici najavljuju da su pokrenuli inicijativu da jedna od ulica u Vranju dobije naziv ulica Generala Mladića.
U saopštenju Zavetnici najavljuju da će kampanja prikupljanja potpisa građana koji podržavaju ovaj predlog početi na Spasovdan, 10. juna.
– Ovim bi Vranje i Vranjanci pokazali da cene hrabrost, junaštvo i patriotizam. Očekujemo veliki broj potpisa podrške koji će, uz pismenu inicijativu, biti predati Skupštini grada, a na nadležnima je da odluče koja će to ulica u Vranju poneti ime generala Mladića – kaže se u saopštenju Zavetnika.
Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić u utorak je pravnosnažno osuđen pred Haškim tribunalom na doživotni zatvor zbog genocida i zločina protiv čovečnosti tokom rata u BiH.
Podsećamo i da je nekadašnji predsednik Srbije Sloobodan Milošević i dalje počasni građanin Vranja, a da je aktuelni predsednik Aleksandar Vučić dobitnik najvišeg gradskog priznanja za 2020. godinu.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.