Velika količina vode iz pravca rezervoara za drugu visinsku zonu u naselju Saraina u Vranju potekla je ulicom Kneza Miloša u utorak u ranim večernjim satima, i uznemirila žitelje Saraine i ulice Kneza Miloša, kažu u pomenutom vranjskom naselju.
– Vraćao sam se iz grada kada je iz useka na završetku ulice Kneza Miloša, kod kuće broj 73, pokuljala velika količina vode i sjurila se niz ovu ulicu, noseći pesak i smeće sa ulice prema parku i centru Vranja, na zaprepašćenje građana iz ovog dela koji su strahovali da im voda ne uđe u podrume i dvorišta – priča vidno uzbuđen jedan od žitelja Saraine.
Po njegovim rečima, «on se na početku nije uplašio, jer «oni» često puštaju vodu iz rezervoara».
– Kako je voda sve jače nadolazila, shvatio sam da nema šale, a i bili su uplašeni ljudi iz frizerskog salona na kraju ulice Kneza Miloša, da tako kažem, u komšiluku sa rezervoarom i onim usekom iz kojeg je krenula velika voda – priča sagovornik InfoVranjskih iz naselja Saraina.
Žitelj Saraine kaže da se posledice vodene stihije još mogu videti u ulici Kneza Miloša.
– Na trotoaru na neparnoj strani gde je bila vodena matica i sada stoje gomile vlažnog peska, ono što je ostalo od reke koja je tekla ovom ulicom naniže prema parku, a koja je bila tako jaka da je mogla i čoveka da odnese – zaključuje sagovornik InfoVranjskih iz Saraine.
Na pitanje novinara InfoVranjskih upućeno mejlom, iz JP «Vodovod» nije stigao odgovor!
Kako su Info Vranjske obaveštene na licu mesta, u utorak uveče se nije radilo o propuštanju rezervoara, nego o atmosferskoj vodi koja je došla iz pravca kanala kod takozvanog „Sobinskog jezera“.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.