Nezaposlena a radno sposobna lica u Vranju dobijaju mesečno 5.000 dinara na ime socijalne pomoći, obelodanila je na konferenciji za novinare Danijela Milosavljević, gradska većnica za socijalna pitanja.
Milosavljevićeva je obavestila novinare da u Vranju materijalno obezbeđenje prima 1.200 lica, a taj podatak odslikava mnogo povoljniju situaciju u odnosu na pojedine opštine Pčinjskog okruga u srazmeri sa brojem stanovnika.
Najindikativniji je primer Bosilegrada gde više od hiljadu lica prima socijalnu pomoć u opštini sa deset puta manjim brojem žitelja u odnosu na Vranje.
Gradska većnica za socijalna pitanja osvrnula se i na «stabilnost u isplati jednokratne i trenutne pomoći»!
– Grad Vranje ne duguje nikome novac za jednokratnu i trenutnu pomoć, jer smo postigli stabilnost u ovoj oblasti tako što komisija za dodelu te pomoći redovno zaseda jednom mesečno – saopštila je Danijela Milosavljević.
Većnica je potencirala i «da je Skupština Grada na poslednjoj sednici donela odluku o pomoći licima sa invaliditetom za nabavku ortopedskih pomagala», ali je kao slabiju kariku u lancu lokalne socijalne politike označila nepostojanje staračkog doma u Vranju.
– U pregovorima smo sa nadležnim ministarstvom, jer stara lica iz Vranja nerado idu u Surdulicu ili Leskovac – rekla je Danijela Milosavljević.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.