Surdulica među sedam opština u kojima je SNS PORAŽEN



Opština Surdulica na jugu Srbije nalazi se u «društvu» sedam lokalnih samouprava u kojima nije pobedila Srpska napredna stranka, a slovi kao jedina opština u kojoj su socijalisti tesnom većinom od jednog odbornika ostali na vlasti.

Od 35 odbornika Skupštine opštine Surdulica, 18 su socijalisti, a 17 naprednjaci, za razliku od prethodnog saziva u kojoj je SPS sa 22 odbornika bio ubedljivo superioran u odnosu na SNS koja je imala 13 odbornika.



Najubedljiviju pobedu nad naprednjacima ostvario je Miloš Stamatović u Čajetini sa svojom listom Zdrava Srbija, osvojivši 61 odsto glasova, ispred SNS koja ima 26 odsto.

U Ražnju je lista aktuelnog predsednika opštine takođe odnela ubedljivu pobedu nad SNS sa osvojenih 44,05 odsto glasova, a u Topoli je lista predsednika Skupštine opštine odnela 36 odsto glasova birača.

Pobede nad naprednjacima ostvarile su i lokalne liste u opštinama Svilajinac i Bujanovac.

S. Kostić

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar