Stečaj za UGOSTITELJSKO



Privredni sud u Leskovcu pokrenuo je stečaj Privrednog društva za ugostiteljstvo, turizam i usluge „Vranje“, firme koja je ovde poznnatija kao Ugostiteljstvo.

Stečaj je pokrenut na zahtev Ministarstva privrede, zbog trajne nesposobnosti plaćanja.



Poverioci imaju rok od 90 dana da prijave Privrednom sudu u Leskovcu svoja neobezbeđena i obezbeđena potraživanja prema stečajnom dužniku pismenom prijavom.

Ispitno ročište zakazano je za 19. jun 2018., dok će prvo poverilačko ročište biti održano 22. maja 2018. godine.

Imovinu UP Vranje čine Hotel „Vranje“, Motel, Studentski restoran, Ćoška, Kafe „Tašana“, Prodavnice 1. i 2. Pekara „Start“ (svi u Vranju), a u Vranjskoj Banji restorani „Kosovo“, „Srbija“, „Južna Morava“ i vila Balkan.

Knjigovodstvena procena imovine je pet miliona evra, tržišna oko 20 miliona evra.

Deo imovine otuđen je 2009., kafana Bujkovac i restoran „Evropa“, što je 2,85 odsto celokupne imovine (zakon dozvoljava do 5 odsto).

Najveći je dug prema dobavljačima, 70,7 miliona dinara, Poreskoj upravi duguju 40, Elektrodistribuciji za struju 11,5, a Gradu Vranju 7 miliona.

Među lokalnim javnim preduzećima od UP Vranje najviše potražuju JKP „Komrad“ 5,5 miliona i JP „Vodovod“ 900.000 dinara.

Potraživanja UP „Vranje“ prema dužnicima, pak, iznose 12 miliona dinara.

Verovalo se, bar je vlast verovala, da Ugostiteljstvo može biti spašeno, pa je u tom smislu nade imao i gradonačelnik Millenković.

– U saradnji sa Ministarstvom privrede počećemo da rešavamo probleme, ali to neće ići ni lako, ni jednostavno.

Poznato je da su svi radnici tužili firmu, da su objekti bez struje i vode, a preduzeće duguje više od 145 miliona dinara.

Ipak, nadam se novom početku za ovo preduzeće – kazao je tada Milenković.

Osim manjih hostela, u Vranju ne postoji objekat koji odjednom može da primi veći broj gostiju na prenoćište i ishranu, od kada je hotel „Vranje“ zatvoren zbog velikih dugova maja 2015. godine.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar