SSP: Naprednjaci, grobari vranjskog sporta



Posle ispadanja FK Dinama iz Prve lige Srbije, ali i drugih negativnih dešavanja u okalnom sportu, oglasio se i gradski odbor Đilasove Stranke slobode i pravde (SSP).

Saopštenje prenosimo u celini.



– Sektor za sport GO Stranke slobode i pravde Vranje ogorčen na dešavanja u vranjskom sportu ovog puta neće postavljati pitanja već će građanima Vranja pokušati da predstavi sliku vranjskog sporta kome je sadašnja vlast odavno iskopala raku i sahranila ga.

Napuštanje utakmice u Sremskoj Mitrovici i samim tim ispadanje fudbalskog kluba Dinamo iz lige je samo vrh ledenog brega kome su kumovali naprednjački funkcioneri, počev od većnika za sport pa do samog gradonačelnika Grada Vranja.

U istoriji vranjskog sporta nije zabeleženo da je u jednoj sezoni iz liga ispalo čak četiri vranjska kluba.

Na staklenim nogama se još drži OK „Vranje“ koji će zadržati status u četvrtoj ligi, iako je osvojio poslednje mesto, osmo, jer liga nema dovoljan broj klubova.

Fudbal u Vranju ne pamti gore dane, za dve sezone FK „Dinamo“ je pao iz Super lige u Srpsku ligu, dakle, dva ranga niže.

RK“Vranje 1957“, drugi brend grada u sportu, živi svoje najgore dane.

Bez igrača, bez rezultata, za tri sezone je od Super lige dospeo u donji deo tabele drugog ranga takmičenja i gubi utakmice od ekipe koje nikoga nisu pobedile, sem njih.

Drugi muški rukometni klub „Mladost“, kao i Žrk ,,Vranje“ igraju u trećoj ligi iz koje se retko ispada i čiji su rezultati za zaborav.

ŽOK „Vranje“ je desetak godina bio stalni član Prve lige Srbije, ali je ispao iz tog ranga zahvaljujući animozitetu od strane gradonačelnika i većnika za sport jer u rukovodstvu tog kluba nisu uspeli postaviti svoje ljude.

Godinama se novac određen za sport daje klubovima koji igraju u nižim rangovima i na taj način se favorizuju klubovi koji po kvalitetu daleko zaostaju iza ozbiljnih sportskih klubova po kojima je grad Vranje bio poznat.

Neuspeh stonoteniskog kluba „Top Spin“ ogleda se u 20 poraza i niti jedne pobede što ga je koštalo ispadanja iz Prve lige.

Pojavi se po koja pobeda nekih klubova koji igraju u Drugoj ligi ali ako pogledamo budžet koji imaju i kako ga troše, očekivali bi da su njihovi rezultati mnogo bolji.

Lažni hvalospevi koji se plasiraju o mlađoj selekciji kluba „Panteri“ pali su u vodu jer je pionirska selekcija na polufinalnom turniru KSS u Vranju izgubila sve utakmice.

I na kraju da pohvalimo KMF,,Vranje, u Prvoj ligi malog fudbala, ali su oni jedini klub koga vode bivši sportisti i ljudi od struke.

Naprednjačka vlast je pokušala da ugasi Sportski savez Grada Vranja, da bi verovatno otvorila svoj u kome bi bili zaposleni oni koji će slepo slušati svaku zapovest partije i bratije.

Od 65 sportskih klubova u gradu, finansira se 35, ostali su prepušteni propadanju i gašenju.

Ne smemo zaboraviti ni Gradski stadion sa atletskom stazom za Ginisovu knjigu rekorda, propali projekat prekogranične saradnje sa Montanom iz Bugarske gde je projekat izmenjen i zbog propusta rukovodstva Grada Vranja, Vranje je izgubilo 300.000 evra a platilo 40 miliona dinara.

Svesni smo da nam je od sporta u gradu ostalo samo žongliranje balona u parku ali ne smemo zaboraviti da je suma koja je do sada odobrena za finansiranje sporta u gradu od kako je naprednjačka vlast na čelu, 500 miliona dinara.

Kuda i kome je otišao taj novac?

Ovo je samo mali deo tragedije koju živi vranjski sport danas.

Sektor za sport Stranke slobode i pravde Vranje garantuje građanima Vranja da će ubrzo po dolasku na vlast vratiti vranjski sport na mesto koje mu pripada. Može Vranje! Može Srbija! – kaže s u saopštenju GrO SSP-a u Vranju.

NIV

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar