„SRAMOTA da BOSKE prima 185.000 dinara MESEČNO“



Pišući o rastakanju kompanije „Hipol“, preko čega nestaje ogromna količina novca, („stotine miliona evra“), list „Ekspres“ dotiče se i državnog sekretara Dragana Stevanovića Bosketa, prvog naprednjaka juga Srbije.

Stevanović se sumnjiči da je u Vladi Srbije, kao državni sekretar za privredu, jedan od lobista onih firmi i ljudi koji se najčešće pominju u ovom poslu.



„Ekspres“ je inače list koji važi za najbliži u Srbiji svim bezbedosnosnim strukturama, a naročito BIA-i, pa je pominjanje Stevanovića sve pre nego slučajnost, naročito u vreme najavljenih „prolenih čistki“ u SNS-u.

U tom kontekstu nije čudno što je list, još jednom, iskoristio priliku da se pozabavi Stevanovićem i njegovim „minulim radom“.

U okviru ovog pisanja „Ekspres“ prenosi ranija dešavanja vezana za Stevanovića, podsećajući da ga je surdulički SPS svojevremeno optuživao za bahato ponašanje, ali i obelodanio, pored toga što je bio konobar u kafiću „Pegaz“, sada prima najmanje 185.000 dinara raznih mesečnih nadoknada.

– Sramota je da Dragan Stevanović Boske otpušta radnike u Srbiji, masovno zatvara preduzeća a za to iz budžeta prima visoke prinadležnosti – prenosi „Ekspres“ stav surduličkih socijalista.

U svom tekstu list podeća da Stevanović kao državni sekretar prima platuu od 86. 275 diinara, pa još 38.374 dinara za odvojeni život, i na kraju 59.746 dinara kao predsednik Komisije za koncesije Vlade Srbije, podseća list.

Ukupno, dakle, Stevanović mesečno inkasira, samo po navednim osnovama, 184.395 dinara!

– Sve ovo pokazuje da Boske ne poštuje politiku SNS-a i stranačko pravilo da državni funkcioneri ne smeju primati dvostruke nadoknade iz dve fotelje.

Konobar sa kupljenom diplomom Više škole za menadžment u Sremskim Karlovcima tri puta više zarađuje od lekara specijaliste – prenosi „Ekspres“ komentare surduličkih socijalista.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar