
Gradski odbor Socijalističke partije u Vranju ne vodi razgovore sa lokalnim naprednjacima o preuzimanju jednog broja sportskih klubova, iako je sporazumom o pristupanju socijalista vladajućoj koaliciji to bilo predviđeno, saznaju InfoVranjske.
– Čelnici SPS-a i SNS-a u Vranju razgovarali su o svemu, ali do sada nisu uopšte razgovarali o preuzimanju jednog broja sportskih klubova. Što je još čudnije, socijalisti još uvek nisu inicirali razgovor o sportu, jer su čelnici SPS pesimistički raspoloženi kada se radi o vranjskom sportu. Jednostavno, ne žele da učestvuju u očiglednom gašenju velikog broja klubova koje sprovodi SNS – objašnjava sagovornik InfoVranjskih.
Po ovom izvoru, «SPS već lamentira nad sudbinom vranjskih sportskih kolektiva».
– KK Jug basket je ugašen, ŽOK Vranje je na finansijskom umoru, na «listi smrti» su i RK Vranje 1957, ŽRK Vranje, FK Dinamo je takođe na «meniju» gradske vlasti za likvidaciju, kik boks klubovi «Vranje» i «Junior» isto tako nisu miljenici gradskih čelnika, pa u toj situaciji šta treba da preuzme SPS, klubove koji umiru naočigled Vranja i čitavog juga Srbije – pita se i zaključuje sagovornik InfoVranjskih.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
