Grad Vranje za sada se nalazi među vodećim komunama po broju učesnika u nagradnoj igri Vlade Srbije “Uzmi račun i pobedi”.
Suština ove igre je da se sakupljaju fiskalni računi i besplatno šalju na takmičenje, a nagrade su robne, recimo stan u Beogradu, fiat 500 L, vaučeri…
U najnovijem krugu ove nagradne igre u Vranje su već stigla dva fiata, što samo govori o masovnosti kojom Vranjanci pristupaju ovoj besplatnoj zanimaciji.
Grad Vranje obelodanio je da se, prema podacima NALED-a, Vranje, pored SO Blace i GrO Savski venac, nalazi se na prvom mestu po masovnosti u dosadašnjem toku takmičenja.
Iako ostaje nejasno zašto bi Vlada nagrađivala lokalne samouprave, kada one ni na jedan način ne učestvuju u igri (ne šalju kupone, ne reklamiraju igru, ne čine je popularnom, ne pritiskaju građane da igraju…) Vranje ipak ostaje u konkurenciji za nagradu od 23.000 evra, po koliko će dobiti tri prvoplasirane komune.
– Sredstva iz nagradnog fonda namenjena su za opremanje i obnovu škola, bolnica, vrtića, trgova i drugih objekata od javnog značaja po izboru građana. Najbolje lokalne samuprave dodatno će osvojiti i Telekom zonu besplatnog interneta. Konačna rang lista biće poznata krajem aprila ove godine – kaže se u saopštenju Grada.
Iz ovoga se može zaključiti da Vranje čeka referendum, jer nema drugog zakonskog načina da se sazna mišljenje građana (koji odlučuju po pravilima igre, p.a.), a takođe i besplatan internet, takođe po izboru građana.
U prethodnoj godini, najviše koverata stiglo je iz najsiromašnijih opština kao što su Bosilegrad i Bela Palanka, dok sada primat preuzimaju još siromašnije, kao što su Vranje i Blace.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.