Privilegovani rezervni poslovi gradskih funkcionera



Više gradskih funkcionera u Vranju radi rezervne poslove koji su privilegovani u pravima i obavezama kod lokalnih inspekcijskih organa, saznaju InfoVranjske iz izvora u Gradskoj upravi.



Načelnik, recimo, jednog od gradskih odeljenja poseduje manju fabriku nameštaja u naselju Palestina, ali se ona ne vodi na njegovo ime.

Ta fabrika vodi se na ime trećeg lica, dakle, nije ni na ime supruge ovog načelnika, najveći broj zaposlenih radi na crno, ali inspekcije ne posećuju ovo preduzeće, jer se zna čije je vlasništvo, nezavisno od imena na koje se vodi – ističe sagovornik InfoVranjskih.



Slične firme sa neprijavljenim radnicima imaju i pojedini gradski većnici, direktori javnih preduzeća i ustanova, poseduju kafiće, firme za izgradnju zgrada, a sve su registrovane preko žena ili trećih lica.

Rad na crno je najveći benefit koji ostvaruju ovi «rezervni igrači», oni oštećuju takvim načinom rada budžete i države i lokalne samouprave, dok ostali privatnici moraju da plaćaju sve obaveze, u protivnom – eto inspekcije da kontroliše i kažnjava – navodi sagovornik InfoVranjskih.

Izvor portala kao klasičan primer privilegovanih rezervnih poslova gradskih funkcionera navodi slučaj kafića u najstrožem delu Vranja.

Pravi vlasnik je jedan gradski većnik, a registrovan je na ime trećeg lica. Ipak, u gradskim organima svi znaju čiji je, pa ne iznenađuje što ne plaća zakup za baštu, to je njegova privilegija zato što je u vlasti – potencira sagovornik InfoVranjskih.

Da bi stvar bila komlikovanija, čak i gradonačelnik Milenković radi rezervni posao, kao lekar u ZCVranje, sa 30 odsto radnog vremena.

Ovakva solucija dozvoljena je zakonom, ali da li je baš i etična, ko će ga znati.

I da je samo do toga, pa ajde…

S. Kostić

Ovaj tekst je emitovan uz pomoć i podršku European Endowment for Democracy (EED). Donator ne snosi odgovornost za mišljenja i stavove iznete u ovom tekstu.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar