,
,
Obećanje ludom radovanje, N-ti put, tako bi mogao da bude radni naslov novog fijaska lokalne vlasti.
Samouvereni gradonačelnik Slobodan Milenković je na lokalno plaćeničkoj televiziji obećao da će gradski park, posle dve godine rekonstrukcije, biti otvoren za Uskrs, ali, praznik prođe, a od završetka radova ništa i nigde.
Pa gde je vlast sprcala MILION EVRA, koliko se računa da je dato za rekonstrukciju oko 2.000 kvadrata parka?
Popločane su staze, napravljeno betonsko korito za buduću fontanu, nekakav čudovišni betonski postament za Boru, i to je to.
Dobro, tu su i nove klupe, ali nema novih zasada, nema obećane ograde, pričaju i da nema večernje rasvete….
Pa, gde su onda stucani toliki novci, i zašto se čekalo dve godine, kada radova nije ni bilo?
Da sramota bude veća, novo dečije igralište ima dva tobogana, dve ljuljaške i dve kalckalice, za našu decu.
Da sramota bude još veća, niko se nije setio da u park vrati biste znamenitih Vranjanaca, od oca Justina do doktora Kopše, koje su bačene u dvorište Haremluka, i tako nezaštićene propadaju već treću godinu.
Bruka je to velika, ali, sad ima i novi datum – do Dečije nedelje. Sad, ima jedna u maju, a jedna u oktobru, pa da vidimo.
Do tada, i neki nadležni organi, recmio Tužilaštvo, ili, recimo, policija, da se pozabave pitanjem koje je krajnje jednostavno – gde su naše pare?
Ili, zašto nešto što ni u ludilu, gledajući stanje na terenu, ne može da košta više od, da budemo benevolentni, 100.000 evra, košta deset puta više?
I gde je, naravno, ostatak para?
NIV
ODBRANA NEODBRANJIVOG
Lokalne televizije koje su na višemilionskoj sisi gradske vlasti svim silama su pokušavale da prvo najave veliko otvaranje, pa, kad se videlo da od toga nema ništa, onda su krenule da potajno i okolo naokolo brane vlast.
Te Vranjance izmamilo lepo vreme, te sve je gotovo, te ovo te ono.
Najdalje je otišla RTV Vranje, sa potpuno neverovatim, zdravom razumu neshvatljivim naslovom “Gradski park obasjan suncem”, kao da je, recimo, Gimnazija bila u tomn času obasjana mesecom.
Uostalom, pogledajte sami.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.