Ženski odbojkaški klub Vranje u sedmom kolu Prve lige doživeo je šesti poraz, u Gornjem Milanovcu od domaće ekipe Takovo Zvezda Helios rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:18, 25:17.
Milanovčanke su bile bolje i iskusnije od Vranjanki, posebno su bolje i efektnije igrale na mreži, pa su relativno lako izborile pobedu i nove bodove u tekućem šampionatu.
ŽOK Vranje je ovim porazom na tabeli Prve lige sišao u opasnu zonu, našavši se na 10. mestu u ligi od 12 klubova, sa osvojena četiri boda i u situaciji da već sada, u jesenjoj polusezoni, mora da strepi za opstanak u drugom po značaju rangu u ženskoj odbojci.
U narednom osmom kolu, Vranjanke na svom parketu očekuju novo teško iskušenje, u goste im dolaze odbojkašice Spartaka iz varošice Ljig, drugoplasiranog tima na tabeli Prve lige sa osvojenih 16 bodova.
Treneru Miodragu Rajkoviću predstoji težak zadatak da najpre psihološki podigne nedovoljno iskusnu ekipu i taktički je pripremi za duel sa odbojkašicama iz Ljiga koje odlično igraju u ovoj sezoni i već su istakle kandidaturu za ulazak u najviši rang, Super ligu Srbije.
NIV
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.