Predsedništvo Partije za demokratsko delovanje (PDD) Rize Haljmija u Preševu i njeni odbornici raspravljali su o krizi vlasti u ovoj opštini i odnosima na relaciji PDD – Alternativa za promene (AP).
Prema izvorima portala Titulli.com, unutar PDD-a ima nesuglasica jer dva političara ove stranke najavljuju kandidaturu za predsednika opštine ukoliko dođe do raspada vladajuće koalicije.
Isti izvor rekao je da su ta dva kandidata, sadašnja predsednica Skupštine Ardita Sinani i zamenik predsednika opštine Dželjalj Mehmeti.
Ovakav rasplet u PDD mogao bi da utiče na odnos snaga prilikom glasanja odbornika za eventualno formiranje nove vladajuće većine.
Na unutarstranačkom sastanku u PDD primetna je bila uzdržanost da se stranka pozabavi inicijativama za promenu loklane vlasti zbog straha od unutrašnjih podela, piše ovaj portal na albanskom.
Zbog svega ovoga, moguće je da ne bude izmena u lokalnoj vlasti, iako u Preševu vladaju ozbiljne političke tenzije.
Govori se da odbornici Alternative za promene, partije sa pretežno mladim članstvom, podržava i dalje sadašnjeg predsednika opštine Šćiprima Arifija.
Ukoliko do promena dođe, novu skupštinsku većinu, 22 od ukupno 38 odbornika, činiće 10 odbornika Halimijeve PDD, isto toliko iz otcepljenog krila Demokratske partije Albanaca (DPA), dosadašnjeg lidera Ragmija Mustafe i dva odbornika Demokratske unije Albanaca (DUD) Skendera Destanija.
Pomenuti Dželjalj Mehmeti, na lokalnim izborima 2016 godine, bio je prvi na izbornoj listi i ujedno glavni kandidat za predsednika opštine, shodno obećanju koju je dobio od ove stranke odmah nakon njegovog povratka iz inostranstva.
On, navodno, u vlastitoj stranci insistira da on bude novi predsenik opštine.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.