Komrad TUŽIO 2.000 Vranjanaca!



Direktor „Komrada“ Zoran Dimitrijević obelodanio je da građani duguju «Komradu» za izvršene usluge 80 miliona dinara, te da je firma zbog toga podnela 2.000 tužbi, ali i da dužnici mogu da ugovore reprogram i tako izbegnu sudske sporove i troškove.

Sa druge strane, Ugostiteljsko preduzeće „Vranje“ najveći je dužnik među pravnim licima, i taj dug iznosi 18 miliona dinara, ali je trenutno teško naplativ zbog stečaja u kome se nalazi ovo preduzeće.



Po rečima Dimitrijevića, „Komrad“ se ne odriče svojih potraživanja.

– Očekujem za nekoliko meseci, kada se proda UP „Vranje“ da naplatimo makar deo svog potraživanja – nagovestio je Dimitrijević.

Aktuelni direktor „Komrada“, koji je nakon smene Momira Stoiljkovića u maju ove godine preuzeo tu dužnost, saopštio je koliko ovom komunalnom preduzeću duguju „Jumko“ i „Simpo“.

– Zajedno ove dve fabrike duguju 25 miliona dinara, ali je to smanjeno za deo koji duguje «Simpo», jer je izvršena konverzija našeg potraživanja u vlasništvo nad delom kapitala ovog preduzeća – precizirao je Dimitrijević.

S. Kostić

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar