,
,
Kako direktor „Vodovoda“ iz Vranja Goran Đorđević za skupštinskom govornicom, ali i pomoću plaćeničkih medija i u javnosti, iznosi prilično bajkovite predstave o poslovanju ovog javnog preduzeća, nije zgoreg zaviriti u finansijske izveštaje firme, čisto poređenja bajke i stvarnosti radi.
Reč je, dakle, o dokumentima usvojenim od strane organa upravljanja ovog preduzeća, javno objavljenim sajtu Agencije za privredne registre (APR) iz kojih se lako može ustanoviti da brojke slikaju drugačiju, mnogo turobniju sliku od one koju Đorđević potura javnosti.
Ono što sve treba najviše da zabrine, jer se tiče budućnosti vodosnabdevanja u Vranju, jeste rast obaveza „Vodovoda“, koje su dostigle neverovatnih 4.710.905.000 dinara, ili, ako je čitaocima lakše, po srednjem kursu NBS „Vodovod“ na početku novembra 2020. godine duguje zastrašujućih 40.070.000 evra.
Da, da, dobro ste pročitali, vranjski “Vodovod” je dužan, po raznim osnovama, više od 40 miliona evra!
Evo i grafike ove situacije.
Naravno, ovoliki minus, nezabeležen u istorij Vranja čak i u mnogo srećnijim vremenima i daleko većim firmama, nije nastao slučajno.
Opet, direktor Đorđević ovih dana oštro demantuje vesti o prekomernom zaduživanju „Vodovoda“ zbog stalnog nedostatka novca, najčešće za isplatu zarada enormnog broja stranački uhlebljenih novozapošljenih.
Muka je što cifre demantuju njega, i pokazuju da stalno raste iznos kratkoročnih kredita koje „Vodovod“ uzima za takozvanu tekuću likvidnost.
I ko sad laže: APR, cifre ili Đorđević?
Evo grafike da razjasni stvari.
Kao da ova katastrofa nje dovoljna, direktor Đorđević se pohvalio da je javno preduzeće kojim rukovodi u 2019. godini ostvarilo neto dobit od 3,5 miliona dinara, koju je uplatilo u budžet Grada.
Jednostavnim uvidom u bilans uspeha „Vodovoda“ lako se uočava cifra neto dobiti od 1,4 milliona dinara.
Pa ko sad laže, brojevi ili Đorđević, Skupština, Nadzorni i Upravni odbor “Vodovoda”, SNS ili njen gensek Đorđević?
Kao da je i ovo malo, tu je i pad neto dobiti, ali i još veći pad dobiti iz redovnog poslovanja ovog preduzeća, od kako njime rukovodi direktor Đorđević.
Infografik sve objašnjava.
Na kraju, na ovom primeru se vidi šta je to Skupština bez opozicija, mediji protivni interesu naroda, korumpirani političari koji parama građana plaćaju lažove da javnosti maže oči dok oni kradu sve više i više, sve besomučnije i besomučnije.
Strašno je što ispred ovakve lokalne politike stoji znak SNS-a, najmoćnije srpske partije, kojoj je narod ponovo ukazao najveće poverenje.
Ako je ovo politika SNS-a, ako je Đorđević ono što SNS podržava i čemu teži, a jedino nada ostaje da nije, onda smo ga, soproštenjem, najebali.
NIV – SSB
Ćutanje
Kao što je poznato, Goran Đorđević godinama odbija da odgovara na pitanja novinara Info Vranjskih.
Dok je hladnokrvno zaobilazio istinu za skupštinskom govornicom, Đorđević nije propustio da naglasi da ga napadaju neki “bulevarski sajtovi”.
Sad, šta je istina, takve tvrdnje ili jasne cifre službenih državnih organa?
SSB
Ovaj tekst je emitovan uz pomoć i podršku European Endowment for Democracy (EED). Donator ne snosi odgovornost za mišljenja i stavove iznete u ovom tekstu.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.