Ko krčmi ĐURINU IMOVINU i zašto?



U Vladičinom Hanu će 11. oktobra biti održano javno nadmetanje za prodaju imovine nekadašnje vranjske Fabrike hleba i mleka.

Ova firma postala je poznata po tome što je od Agencije za privatizaciju kupio, na ovaj ili onaj način, Boban Stoiljković Đura, kome je ona oduzeta jer je pred Specijalnim sudom suđen za šverc narokotika, kao član grupe Darka Šarića, i za pranje novca.



Sada, kada je Đura oslobođen po mnogim tačkama optužnice, među kojima je i šverc narkotika, postavlja se pitanje ko ovde šta prodaje, i čije je to?

Država, kad je uhapsila Đuru 2013. godine, oduzela mu je i imovinu, između ostalog i FHM, popularnije Pekaru.

Pošto je bila nesposobna da organizuje proizvodnju, država je Pekaru uništila i zatvorila (pogledaj Periskop), pa joj je, sledstveno tome, određen i stečajni upravnik.

E sad taj stečajni upravnik prodaje imovinu firme vredne oko 120 miliona dinara, ili milion evra.

Dakle, Fabriku je oduzelo ministarstvo Pravde, njome upravljalo preko svoje Agencije za upavljanje oduzetom imovinom, uništilo, odredilo stečajnog upravnika i sada je krčmi.

I to imovinu čoveka koji je samo osumnjičen, pa i sudski oslobođen za dela koja mu se stavljaju na teeret, a koji Pekaru nije i zakonski posedovao, nego samo postoji sumnja da je ona kupljena njegovim parama.

To je danas država Srbija, i tako se ovde pokazuje pravo lice pravne države.

Inače, stečajni upravnik sada za 86 miliona evra prodaje pekaru, mlekaru, dva magacina, laboratoriju sa garažom, magacin gotovih proizvoda, dve kotlarnice, portirnicu i prodavnicu.

Za oko 34 miliona dinara prodaju se i benzinska pumpa i nadstrešnica zgrade benzinske stanice, (koju sada drži „Knez petrol“) kao i pokretna imovina.

Inače, Fabrika hleba i mleka je juna 2005. godine prodata Miloradu Stojmenoviću iz Vranja, za 45 miliona dinara plus 3,7 miliona obaveznih investicija.

Od tada se veruje da iza ove kupovine stoji Boban Stoiljković Đura.

Firma je dobro poslovala i redovno isplaćivala zarade sve dok je država nije oduzela.

SSB

PERISKOP (Vranjske, broj 951, 2015. godina)

O odluci države da stavi katanac na Pekaru, godinu dana ranije oduzetu od Bobana Stoiljkovića

Bez i malo ironije, vranjska Fabrika hleba i mleka (FHM) jedan je od očitih primera na kojima je ova vlast pokazala sve svoje umeće, svoje (ne)znanje i (ne)posvećenost sopstvenim građanima. To je ujedno knjiški primer u kome država Srbija svojim građanima pokazuje da nije loš, već katastrofalno loš poslodavac, ili primer da beogradskoj administraciji apsolutno nije stalo za „tamo neko Vranje“ i 120 radnih mesta.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar