Piše: Jelena Ranđelović, Biblioteka „Borisav Stanković“
Gijom Muso (1984), mladi francuski autor koji je pre nekoliko godina napravio potpuno neočekivan ali zapažen nastup na svetskoj književnoj sceni, osvojio je publiku i kritiku jednostavnim, ubedljivim stilom. Njegovi romani su do sada prevedeni na 31 jezik i prodati u nekoliko miliona primeraka, a za sve romane otkupljena su i filmska prava.
Roman „Vrati mi se“ u izdanju „Vulkan izdavaštva“, vas neće ostaviti potpuno ravnodušnim, ukoliko odlučite da ga pročitate.
Glavni lik romana je Itan, veoma uspešan psihijatar na Menhetnu. Itan i Selin su nekadašnji par za primer – zaljubljeni i srećni. Kada Itan donese odluku da se više posveti karijeri, Selin ga napušta.
Jednog jutra dobija pozivnicu za venčanje žene koju je voleo. Zbunjen neočekivanim pozivom, Itan je spreman da se poslednji put vidi sa njom.
To je dan kada dobija priliku da je ponovo osvoji i ispravi grešku iz prošlosti. Međutim, posle konfuzna dvadeset četiri sata, obavijena misterijom, Itana će ubiti nepoznati muškarac.
Sledećeg jutra će se nešto neverovatno dogoditi – Itan će se probuditi i shvatiti da igrom sudbine ponovo proživljava isti dan…
Pruža mu se nova prilika, ali je pitanje, hoće li je pametno iskoristiti?
„Ponekad moramo da okrenemo stranu kako bismo na sledećoj mogli da napišemo nešto novo. Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na ono što nas zadesi.“
Ovo je uzbudljiva priča koju ćete pročitati u jednom dahu, roman koji iznenađuje svakom novom stranicom.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.