Kaleja, tatko na fudbal



Dejan Osmanović (levo), aktuelni pomoćnik trenera FK Dinamo Vranje, Dejan Osamanović pri kraju karijere u vranjskom Dinamu

Postoje samo dva objektivna objašnjenja zašto Vranjanac Dejan Osmanović nije imao značajniju karijeru, piše u autorskom tekstu kolumnista portala Mozzart sport Marko Prelević.

„U prvo ne želimo da verujemo nikada, mislimo za sebe da smo tolerantni prema komšijama, a posebno prema onima koji s nama dele parče plavog neba, no treba postaviti to pitanje otvoreno: da li su Dejana Osmanovića preskakali i potirali zbog nacionalnosti, da li zbog boje kože nikada nije uspeo da se nametne selektorima?



Ili je, da se vratimo na teren isključivo sporta, tek delio sudbinu mnogih nesuđenih asova s ovih prostora koji su karijeru gradili izokola, bez priklanjanja Zvezdi i Partizanu?

Možete se samo pitati da li bi „Osmanova“ karijera bila potcrtana sa još više golova i još više poštovanja da je ikada dobio šansu u crveno-belom ili crno-belom dresu.

Da li bi ga, u tom slučaju, sada i strani novinari stavljali u večiti tim neke hipotetičke romske reprezentacije, gde bi bio prva izmena Rejesu i Žinjaku i ulazio s klupe da iza bele linije spakuje pasove Hadžija, Navasa ili Liveranija?

Da li bi se još pričalo o napadaču koji je jednako dobro umeo da šutne levom i desnom, čiji je dribling bio neuhvatljiv za čuvare, koji je izvođenje slobodnjaka usavršio toliko da faul za Hajduk iz Kule na 20+ metara nije bio pola gola, nego makar tri frtalja“, piše Mozzart sport.

Kao da, piše ovaj sportski portal, Osamnoviću nije bilo suđeno da ostvari ono što je mogao.

„Kaleja je ostao samo marginalac, zanavek veliki samo na malim terenima, „Tatko na fudbal“ u Vranju i u ravnici, posve nebitan kada bi se priča proširila mimo balkanskih okvira.

Ostaće, na kraju, zapisano da je za Hajduk dao više od 90 golova, da je jednom Sartidu „umuvao“ četiri komada, da je rešetao i Banatskom Dvoru, Bežaniji, Smederevu, Zrenjaninu, Lebanu, da je bio i u tom Brazilu i u španskoj Ekstremaduri, pa da je u sezoni 1998/99, prekinutoj prerano zbog NATO agresije, na 24 utakmice postigao 16 golova i da je bio najbolji strelac domaćeg prvenstva, ali to nije bilo dovoljno za dres na kojem je pisalo FSJ“, piše u tekstu.

Igrao je i dalje, sve do 40. godine, a kopačke o klin okačio je gotovo istog onog dana kada su Kuljani saopštili da klub više ne postoji.

„Kaleja je tako skroz srpska priča, čak i ako se o njemu ne zna više ništa ili upravo zato što se o njemu ne zna više ništa: najbolji strelac koji nikada nije dobio pravu šansu, koji nema čak ni onaj „best of“ klip na Jutjubu“, stoji u tekstu.

Autor se u dobrom delu teksta bavi time gde se Osmanović nalazi danas, nagađa se da je gastarbajter u Nemačkoj.

Informacija je da je aktuelni pomoćnik trenera vranjskog FK Dinamo, člana Prve lige Srbije.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar