Kako aktuelni rukovodioci Srpske napredne stranke u Vranju shavataju situaciju u kojoj su se našli ni krivi ni dužni možda najbolje pokazuje praktično sitnica, pomoću koje je „Vodovod“ oštećen za oko 3.000 evra, a partijski čelnik SNS-a rešio svoj veliki i dugogodišnji problem.
Narodni poslanik Slaviša Bulatović živi u Vranjskoj Banji, sa radoteljima, u stanu koji se nalazi kod „stare škole“, i koji je verovatno još u državnoj svoji.
U jednoj polovini kuće živi poslanikov otac Velimir sa svojom, a u drugom profesor Čedomir Cvetković sa svojom porodicom.
Ove komšije nisu bile u velikoj ljubavi, ako je verovati Banjčanima, a jedino su zajedničko imali – vodomer.
Kako to već u „Vodovodu“ redovno rade, dva stana su imala jedan vodomer, i nikada nisu mogli da se nagode ko koliko treba da plaća.
A i nisu mnogo plaćali, jer je dug za vodu porastao do 355.203,66 dinara, a od toga je oko 153.000 dinara duga po sudskoj presudi, jer je „Vodovod“ morao da tuži dužnika dok ovaj još nije bio ovo što je danas.
E sad, očigledno nije u redu da porodica narodnog poslanika plaća toliki dug, pa je nađeno rešenje, malo komlikovano, ali očigledno delotvorno.
Naime, kako dokumenta pokazuju, predmetni vodomer nalazi se na adresi Kralja Petra Prvog Oslobodioca broj 93, i vodio se pod brojem 4000070, i na tom broju se vodio i dug.
Odjednom, od 31. januara ove godine, duga više nema, jer je „Vodovod“ instalirao nove vodomere, za svaku porodicu posebno, i dao im novi „matični broj“, za Bulatoviće 1001614.
Kako dokumenta pokazuju, Bulatovići su potrošnju krenuli od nule, i pored onolikog duga. Kako se desilo to čudo neviđeno?
Prema sagovornicima Info Vranjskih, neko je Bulatovićima morao ozbiljno da pomogne u ovoj situaciji.
Prvo, „Vodovod“ ne uvodi novu vodu i kanalizaciju ako potrošnja po starim računima nije izmirena.
Svako ko je imao posla sa „Vodovodom“ zna da oni traže, za svaki svoj posao, i to po članu 18. Odluke o vodovodu da se podnese zahtev za priključenje „unutrašnje vodovodne instalacije na javnu vodovodnu mrežu“ uz koji se dostavlja lokacija objekta, dokaz o vlasništvu na objektu, dozvolu za gradnju objekta i projekat na osnovu kojeg je objekat izgrađen.
Važe li ova pravila i z narodnog poslanika Slavišu Bulatovića ili ne važe?
Da li je Slaviša Bulatović jednak pred zakonom kao svaki drugi građani, ili je možda jednakiji?
Zanimljivo je i da se vidi ko će i kako izmiriti onih 335.000 dinara duga, i na koji način, te da li će neko u „Vodovodu“ odgovarati ako za nanošenje direktne štete preduzeću, ako do nje dođe.
Na kraju, mogu li i obični građani da se nadaju da će im dugovi biti oprošteni, ako budu dobri, slušali šta im se kaže i glasaju za SNS?
Ili je to rezervisano samo za one sa poslaničkim legitimacijama i direktore iz njihove stranke?
Izjava Slaviša Bulatovića i direktora „Vodovoda“ Gorana Đorđevića u ovom tekstu nema jer oni ne komuniciraju sa portalom Info Vranjskih.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.