,
Izbori za članove Saveta mesnih zajednica na teritoriji Grada Vranja, u nedelju 6. juna, protekli su u znaku bojkota građana, jer je izlaznost u Vranju bila 38 odsto, a na području Gradske opštine Vranjska Banja 39 odsto.
Prema ovim navodima SNS-a, u koje niko ne veruje jer vlada opšte uverenje da je na izbore za MZ izašao samo onaj ko je baš morao, ali, čak i da su istiniti, naprednjaci su osvojili 10 odsto glasova manje nego na lokalnim izborima 21. juna 2020. godine.
Iako su se i tada borili sami protiv sebe, naprednjaci su uspeli da osvoje samo 47 odsto glasova, a sada je taj broj značajno manji.
Koliko manji? Cenzus za lokalnu skupštine iznosio je tri odsto, a vi vidite koliko je 10 ili 12 odsto gubitka.
Bojkot izbora, ne samo na najnižem nivou, postao je sudbina aktuelne vlasti od koje nema bežanja, jer su i parlamentarni i lokalni izbori juna prošle godine bili bojkotovani od većine građana Srbije.
Ovogodišnji izbori za članove Saveta mesnih zajednica u Vranju podsećaju na jednopartijske izbore iz 1946. godine, tada organizovanih od komunističke vlasti u uslovima Brozove diktature, jer je na izborima bila samo jedna lista, SNS – SPS, pa je uz pomoć «ćorave kutije» ova lista dobila svih 376 mandata u mesnim zajednicama.
To nije sprečilo šefa SNS-a Slavišu Bulatovića da javno tvrdi da je svih 376 kandidata vlasti prošlo, kao da je bio i neko ko nije uspeo da pobedi i prođe.
Ne, oni su se i ovoga puta tkmičili sami sa sobom i i ovoga puta jedva pobedili!
Pa se još time hvale.
To je Srbija – sakrivanje svega vezanog za ove „izbore“, od načina i rokova kandidovanja pa dalje, preko fingiranje samog izbornog procesa (izbori su kad ima šta da se bira – ovde su svi bili isti), preko samokontrole izbora pa sve do širenja laži preko plaćeničkih medija da je reč o još jednoj velikoj pobedi.
Sumnja na regularnost izbora takođe je postala deo sudbine aktuelne vlasti SNS-a, pa i na izborima za mesne zajednice, jer je izlaznost do 18 sati bila 26 odsto, a onda je nekim čudom do zatvaranja biračkih mesta narasla na 38 odsto u Vranju, odnosno 39 odsto u Vranjskoj Banji!?
Fotke koje vidite pokazuju stanje u MZ Odžinka, jednoj od najvećih u gradu, u 18 časova.
Plus dva sata kiše koja je parasila grad pre ručka u nedelju, što automatski znači da u to vreme 8najmanje tri sata) ni jedan ( i slovima: ni jedan jedini) birač NIGDE nije glasao.
Istovremeno, javno se govori po Vranju da su zaposleni u lokalnom javnom sektoru bili prinuđeni da glasaju, pa je time izlaznost građana na birališta uvećana argumentom sile vlasti od koje zavisi život uposlenika na državnim jaslicama.
Zbog svega što je viđeno na ovim izborima u Vranju, a i zbog «značaja» samih mesnih zajednica u uslovima totalitarne vladavine naprednjaka koji je sveden na ulogu pevačkih društava, otužno zvuči poruka ushićenog gradonačelnika Vranja «da mesne zajednice kao najneposredniji oblik vlasti u odnosu na građane imaju važno mesto u životu svake sredine».
Ali, i slepcima je jasno SNS nema poverenje u narodu ni blizu onoga što predstavlja da ima.
Ni blizu!
S. Kostić – SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.