Zgrada Haremluka će biti deo Narodnog muzeja u Vranju sa istorijskom i arheološkom postavkom, poručio je na konferenciji za medije u prostorijama SNS Saša Stamenković, direktor Narodnog muzeja.
Stamenković je potencirao «da će promena svojine nad ovom zgradom takođe biti u funkciji kulture»!
– Republička direkcija za imovinu vratila je Gradu Vranju ovu i zgradu Selamluka, a Grad će je dati na korišćenje Narodnom muzeju koji će ispoštovati preporuku Ministarstva kulture da ove zgrade moraju biti u funkciji kulture – precizirao je Stamenković.
Po rečima Stamenkovića, «Haremluku predstoji renoviranje iako je zgrada u boljem stanju od zgrade Selamluka».
– Zgrada je u dobrom stanju, jer je svojevremeno renovirala kompanija «Simpo», osim krova kome je neophodna hitna rekonstrukcija – rekao je direktor Narodnog muzeja u Vranju.
Stamenković je nagovestio i rekonstrukciju Amama koji je u lošem stanju i sada je depo arheološkog materijala.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.