Gradsko veće Vranja donelo je odluku da radno vreme maloprodajnih objekata u Vranju za vreme uskršnjih praznika, u periodu od 15. do 21. aprila bude različito regulisano.
Tako će u sredu i četvrtak raadnje u Vranju raditi od 07 do 16 časova, u petak će stariji od 65 godina moći da trguju od 04 do 07 časova, a ostali građane od 8 do 16 časova, dok će od subote do ponedeljka radnje biti zatvorene.
Gradsko veće odlučilo je i da broj potrošača u maloprodajnim objektima može biti jedan potrošač na 10 kvadrata.
Vlada Srbije ranije je donela odluku o zabrani kretanja zbog epidemije korona virusa na teritoriji cele zemlje od petka 17. aprila u 17 časova do utorka 21. aprila u 5 časova, dakle 84 sata.
Vlasnicima pasa dozvoljena je šetnja ljubimaca u periodu od 23 do jedan sat nakon ponoći, kao i nedeljom od 8 do 10 časova ujutru, na rastojanju ne dužem od 200 metara od mesta boravka.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.