GEOX: Mnogo babica i KILAVA DECA



Najnoviji štrajk radnika u kompaniji Geox ponovo je pokrenuo staru raspravu u vranjskim političkim krugovima o tome ko je zapravo zaslužan za dolazak ove kompanije u Vranje.

Priča počinje 2011. godine kada je menadžment ove kompanije kontaktirao kabinet tadašnjeg predsednika Borisa Tadića, i prvi dogovori i najave su ostvareni početkom 2012. godine.



Zanimljivo je da je u tadašnjoj kampanji i Mlađan Dinkić, tadašnji lider propalog URS-a, govorio kako je URS zaslužan za dolazak Geoxa.

Elem, naprednjaci pobeđuju 2012. godine, i naravno, preuzimaju sve “zasluge”.

Prvi problem je nastao oko toga na kom zemljištu se gradi fabrika.

Tadašnji gradonačelnik Vranja Zoran Antić je izjavljivao da „je grad Vranje od vlade dobio deo sredstava za nivelaciju terena za ovu fabriku, ali je zemljište grad Vranje kupio od Ministarstva odbrane, pa ga onda dao Geoxu na korišćenje, dok je jedan tog posla plaćen izgradnjom vojnih stanova“.

Ipak, tada je i nekadašnji zamenik gradonačelnika Igor Andonov podsećao Vranjance da “ bi svi trebalo da zahvale Borisu Tadiću na ovoj investiciji, koja je sigurno najveća u Srbiji.“

I otvori se Geox te 2016. – otvorili su ga tadašnji gradonačelnik Zoran Antić i tadašnji premijer Aleksandar Vučić.

Treba podsetiti i da je Dragan Stevanović Boske, državni sekretar u ministarstvu privrede tada izjavljivao da je“ to ministarstvo kroz partnerski odnos sa gradom u opremanju Slobodne zone, gde se nalazi Geox i još neki od investitora, uložilo više od 250 miliona dinara. “

I na kraju, ko je doveo Geox? Svi pomalo, izgleda.

Ipak, niko se od ovih stranaka nije sada oglasio povodom štrajka radnika – ni SNS, ni SPS, a lokalni SDS se odavno ne oglašava povodom bilo čega.

I tako, izgleda da se radnici Geox-a mogu nadati samo podršci sindikata, malog broja medija – i to je to.

Ili, kako govori ona stara o mnogo babica i kilavoj deci.

NIV

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar