Elektrodistribucija u Vranju u ponedeljak 18. maja zatvorila je šalter za naplatu u bloku «Pošta-banka», saznaju InfoVranjske na licu mesta.
Na oglasu na ulaznim vratima piše: «Šalter danas ne radi zbog dezinfekcije prostorija».
Radnik vranjske Elektrodistribucije, «slučajni prolaznik», ne propušta priliku da na svoj način prokomentariše zastoj u radu šaltera naplate.
– Dezinfekcija prostorija ne dolazi u pitanje, to je neophodna mera u situaciji kada je Vranje novo žarište virusa korona. Jedino ne razumem zašto dezinfekcija nije urađena eventualno dan ranije kako bi šalter radio, a ovako već se više građana vratilo, a došli su da plate struju? Prema onome što sam čuo, rukovodstvo je u strahu od korone odlučilo da ponedeljak iskoristi za «predah» u iščekivanju da se epidemiološka situacija stabilizuje – smatra sagovornik InfoVranjskih.
Ovaj vranjski «električar» nagađa i druge razloge zatvaranja šaltera naplate ovog preduzeća.
– Dan-dva ranije pronela se vest, tačnije, glasina, da je virus «pohodio» i vranjsku Elektrodistribuciju, što nije tačno, pa zato i dalje mislim da su u našoj firmi u strahu velike oči – zaključuje sagovornik InfoVranjskih.
Sagovornik InfoVranjskih na kraju, ipak, nalazi i «zrno» opravdanja za rukovodstvo svog preduzeća.
– Znate onu narodnu «Stojanova majka plače, a Bežanova ne», a to bukvalno znači da hrabri ginu, a kukavice žive – uz osmeh «mudruje» radnik Elektrodistribucije koji, uzgred budi rečeno, prolazeći kroz blok «Pošta-banka» nije nosio ni masku ni rukavice!?
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.