DIREKORI demantuju MINISTRA



Dušan Stevanović, direktor OŠ „Vuk Karadžić“, kaže da je sve radio po zakonu i da nema komentar za to što je njegova škola na spisku 28 obrazovnih ustanova u kojima su utvrđeni propusti na maloj maturi.

„Ministar će reći o kakvim nepravilnostima je reč. Ja sam preduzimao i radio u školi sve po zakonu. Formirane su sve moguće komsije po zakonu. Mi smo, dakle, što se tiče mojih kolega i mene, sve radili ispravno“, rekao je Stevanović u štampanom izdanju Vranjskih.



Prethodne godine, podseća, prosek urađenih testova na maloj maturi, bio je veći u odnosu na ovogodišnji, pa nije bilo nikakvih problema.

„Prošle godine je pomoćnik ministra prosvete, Bogoljub Lazarević, sve vreme bio u školi, dežurao i sve je prošlo bez problema“, napominje Stevanović.

Dragan Antić, direktor OŠ „Branko Radičević“, takođe kaže da je sve rađeno po uputstvima Ministarstva prosvete.

„Sve što je bilo u okviru zakona, to smo ispoštovali i preduzeli potrebne mere da prođe bez ikakvih problema. Uspeh naše škole je sličan kao i proteklih godina kad je sve bilo u redu. Ne znam šta se sad ovo dešava“, pita se Antić.

Nenad Stefanović, direktor OŠ „Radoje Domanović“ kaže da je u tom periodu u školi radio kao učitelj.

„Tadašnja direktorka, Vesna Djorić, bila je na bolovanju, a za njenu zamenu je postavila psihologa škole Danijelu Djorđević, koja je po mom mišljenju, odlično uradila posao. Da li su grešili dežurni radnici, ne znam, ali ne bi trebalo da se sva krivica prebaci na direktore“, kaže Stefanović.

Kada bi se, objašnjava, sva krivica svalila na njihova leđa, onda niko od radnika ne bi odlazio na ta dežurstva.

„Ja sam bio supervizor u „Zmaj“ školi i sve je u tom delu gde sam dežurao proteklo bez problema. Kako je bilo u drugoj sali, ne znam. I, sada ćemo da vidimo kakav je stav Ministarstva prosvete. Sigurno je samo da se u ovoj školi, direktor neće smenjivati“, zaključuje Stefanović.

Kompletan tekst možete pročitati u štampanom izdanju Vranjskih.

POVEZANE VESTI

OŠ Branko Radičević najbolja na završnom ispitu

Šarčević preporučio SMENU direktora ČETIRI vranjske ŠKOLE

Disciplinke protiv supervizora i nastavnika u četiri vranjske škole

Jović: Preporuka Šarčevića za smenu direktora škola NIJE OBAVEZUJUĆA

 

 

 

 

 

 

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar