Surdulički superligaš Radnik u nedelju 11. avgusta, u četvrtom kolu prvenstva Super lige, pred svojom publikom polaže možda najteži ispit nove prvenstvene sezone u eliti srpskog fudbala, dočekuje zahuktalu novosadsku Vojvodinu koju je preporodio trener Nenad Lalatović.
U redovima Radnika su svesni šta ih očekuje na nedeljnom okršaju sa „lalama“ koji su otvraili maksimalan učinak u prva tri kola šampionata Super lige.
– Znamo da je Vojvodina trenutno lider na tabeli, da je ostvarila tri pobede i sa maksimalnih devet bodova i gol razlikom 10:1 dolazi u Surdulicu kao favorit, ali i Radnik ima svoje adute i boriće se da ostvari povoljan rezultat, a protiv Novosađana to je svaki ishod osim poraza –, oprezni su u klubu iz Surdulice uoči nedeljnog derbija sa Vojvodinom.
Učinak i rezultati Surduličana su ispod prikazane igre u dosadašnjem toku prvenstva, posebno na gostovanjima protiv Mladosti i Čukaričkog, kada je Radnik doživeo dva minimalna poraza, ali igrom nije razočarao, već je ostavio solidan utisak.
– Meč trećeg kola između Čukaričkog i Radnika na Banovom brdu posmatrao je i Slaviša Kokeza, predsednik Fudbalskog saveza Srbije, koji je ocenio da imamo odličan tim, pa zašto se ne bi suprostavili Novosađanima u Surdulici i uz pomoć naših navijača zabeležili povoljan rezultat -, poručuju iz Radnika.
U Upravi Radnika ističu da za meč sa Vojvodinom vlada veliko interesovanje ljubitelja fudbala u Surdulici i na jugu Srbije, pa je klupsko rukovodstvo odlučilo da ulaz na Gradski stadion bude besplatan.
Meč između Radnika i Vojvodine igra se u nedelju 11. avgusta u Surdulici i počinje u 20 sati.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.