,
Od 16. do 21. juna održaće se humanitarni turnir u malom fudbalu za Miljanu Ristić Stanković iz Vranja, obolelu od akutne mijeloblastne leukemije.
„NVO Centar E8, u saradnji sa Gimnazijom, organizuje humanitarnu nedelju za našu sugrađanku.
Sav prikupljeni novac ići će za njeno lečenje.
Gimnazija će nam ustupiti svoj teren i svečanu salu“, kaže za Info Vranjske Aleksandar Ilić, volonter organizacije Centar E8 i dodaje da prijave za turnir u malom fudbalu traju do 15. juna.
„Učešće na turniru košta 1.000 dinara, a igra se po sistemu 4+1+zamene.
Svi zainteresovani mogu da me kontaktiraju na telefon 064 469 44 51“, kaže Ilić.
Nakon turnira, 22. juna u 19 časova u Svečanoj sali Gimnazije održaće se kviz znanja u kome učestvuju dve ekipe koje doniraju po 300 dinara.
Narednog dana, 23. juna, održava se predstava „Na putu“ u 19 časova u Svečanoj sali Gimnazije, a cena karte je 100 dinara.
Miljana Ristić Stanković je, nekoliko meseci nakon porođaja, obolela od akutne mijeloblastne leukemije.
Zbog nekompatibilnosti donora u krugu porodice, finansijska situacija se zakomplikovala i zbog toga cifra za njenu operaciju sada dostiže do 260.000 evra.
Do sada je za Miljanu sakupljeno nešto više od 100.000 evra.
J.R.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.